fb pixel Smějeme se s OSVČ: Tucet vtípků, které vás přesvědčí o tom, že živnostníci jsou zlomenou páteří ekonomiky – G.cz
Vyhledávání

Smějeme se s OSVČ: Tucet vtípků, které vás přesvědčí o tom, že živnostníci jsou zlomenou páteří ekonomiky

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Není nic lepšího než se smát cizímu neštěstí. To u nás v Česku zvládáme na jedničku. Tentokrát se obětí stala páteř naší ekonomiky, neboli malí a střední živnostníci, kteří kvůli jednorázovému příspěvku 25 tisíc korun musí překonat všech 36 komnat Shaolinu, a pak vyšplhat poslepu na vrcholek hory Mount Everest.

Martin Miko
Martin Miko 2.4.2020, 14:18

36 komnat OSVČ

Být živnostníkem v této době není žádný med. Samozřejmě, že když máte lékárnu, květinářství nebo potraviny, tak jste relativně v pohodě, ale co ti ostatní OSVČ? Teď si mohou trochu oddychnout majitelé domácích potřeb, kteří nově mohou otevřít svůj kšeft a začít se pomalinku vzpamatovávat. Ale co ti ostatní? Nutně potřebujeme kadeřníky, kteří ostříhají naše zarostlé kštice, které nám bují na hlavách nebo hospodské, kteří nás obslouží čepovaným pivem a jídlem ve svém podniku.

A proč tedy vzniklo tolik vtipů kvůli jednorázovému vyplacení částky 25 000 korun ze strany ministerstva financí? Protože na něj většina živnostníků nedosáhla. Zahrnoval totiž asi celou řadu podmínek, jako například, že se musí jednat o vaši hlavní činnost, dále jste nesměli prerušit živnost, vydělat za celý rok alespoň 180 tisíc korun a navíc jste museli za první tři měsíce vydělat o 10 % méně než za první tři měsíce loňského roku. Ano, vážně by se to dalo nazvat Takešiho hrad. O tom vás přesvědčí i následující galerie, že živnostníci to v této době nemají vůbec lehké, ale pořád tu je prostor pro humor.

Klasicky jsme prolezly všechny ty internety a vyzobali ty nejlepší vtípky o takzvané „pětadvacítce“, takže nemáte zač.

Podobné články

Doporučujeme

Další články