fb pixel Deja vu s kauzou Čapí hnízdo: Dita Protopopová byla jmenována Andrejem Babišem do Rady vlády pro duševní zdraví – G.cz
Vyhledávání

Deja vu s kauzou Čapí hnízdo: Dita Protopopová byla jmenována Andrejem Babišem do Rady vlády pro duševní zdraví

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Říká vám něco jméno Dita Protopopová? Ano, jedná se o českou psychiatričku, která byla v minulosti spojována s kauzou Čapí hnízdo. V roce 2015 například vypracovala zprávu o zdravotní nezpůsobilosti Andreje Babiše mladšího, kterému dělal osobního strážce její manžel. Tato žena je nyní novou tajemnicí vládní rady pro dušení zdraví. A jmenoval jí, světe div se, premiér Andrej Babiš.

Martin Miko
Martin Miko 22.11.2019, 11:04

Vzpomínky na Čapí hnízdo se nám vrací

Podle serveru iDnes.cz se premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodl jmenovat tajemnicí vládní rady pro duševní zdraví psychiatričku Ditu Protopopovou, kterou si lidé dodnes živě pamatují v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo, ve které figuroval i její manžel v roli osobního strážce Babišova nejstaršího syna. Na konci srpna letošního roku se totiž rozhodlo o tom, že vznikne Rada vlády pro duševní zdraví. Její zřízení pak proběhlo začátkem října. Bude mít za cíl koordinovat ministerstva společně s obcemi, kraji a poskytovateli sociálních služeb takovým szpůsobem, aby byly příslušné reformy co nejlépe realizovány a aplikovány v praxi.

Zvolení tajemníka do této rady probíhá tak, že se dohodne premiér s ministrem zdravotnictví a posléze se do této pozice někdo jmenuje. Jak řekla mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpányová pro iDnes: „Paní doktorka Protopopová byla tajemnicí Rady vlády pro duševní zdraví jmenována na základě široké podpory ze strany odborníků a zástupců reformy péče o duševní zdraví a i proto, že doposud zastávala pozici gestorky projektu Deinstitucionalizace, který je zastřešujícím projektem celé reformy.“

Protopopová se dostala do povědomí médií především díky kauze Čapí hnízdo a její jméno bylo často zmiňováno v souvislosti se synem Andreje Babiše. Jak některá média tvrdila, Protopopová měla vypracovat posudek, díky kterému se měl Babišův syn vyhnout trestnímu stíhání v souvislosti s Čapím hnízdem. V souvislosti s Protopopovou byl do kauzy zapleten i její manžel a bývalý ruský cyklistický závodník Petr Protopopov, který pracoval v Agrofertu na pozici řidiče. Před lety však měl být i osobním strážcem Andreje Babiše mladšího a jak se ukázalo v televizním pořadu Zvláštní vyšetřování, kterou uvádí novinářská dvojice Slonková-Kubík, tak Babiš mladší byl unesen na Krym, aby nebyl stíhán v celé inkriminované kauze. Doprovázet ho měl právě Protopopov.

Podle všech informací však bude Protopopová vykonávat tuto funkci jako součást své pracovní pozice, takže za ní nebude mít žádné peníze navíc. Ještě bychom rádi připomněli, že tato psychiatrička před pár lety neúspěšně kandidovala za hnutí ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny ČR.

A zde vás překvapí nová kniha od Jaroslava Kmenty, která nese název Rudý Zeman.

Podobné články

Doporučujeme

Další články