fb pixel Co je Forecast? Nová aplikace od Facebooku má “předpovídat budoucnost” – G.cz
Vyhledávání

Co je Forecast? Nová aplikace od Facebooku má “předpovídat budoucnost”

Zdroj: G.cz

Forecast, tak se jmenuje nejnovější aplikace, kterou společnost Facebook právě testuje. Měla by umět “předpovídat budoucnost”, říká pyšně Facebook. Novinka přichází jenom pár měsíců poté, co Mark Zuckerberg tvrdil, že chce, aby se jeho sociální síť chovala zodpovědněji.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.6.2020, 11:13

Oko do budoucnosti

Forecast, tedy Předpověď - tak společnost Facebook pojmenovala svou novou přelomovou aplikaci, která by měla umět “věštit budoucnost”. Jak? Do aplikace údajně mají být pozvány celé komunity z oblasti vědy, výzkumu, medicíny či průmyslu, aby se prostor zaplnil kvalifikovanými mozky. Aspoň takový je plán, ale postupem času by se mohl připojit prakticky kdokoliv.

Tihle lidé, tyhle komunity, pak budou moci použít svůj znalostní background a odhadovat budoucí události a vývoj probíhajících fenoménů. V tomhle ohledu se často skloňuje koronavirus, globální oteplování a podobně. Členové komunity Forecastu se tak budou nejen moci ptát, co se nejspíš stane, ale vydávat vlastní předpovědi… aniž by se o ně kdokoli prosil. Takže oproti standardním facebookovým diskuzím vlastně žádná velká změna.

Předpověď: Všichni umřeme

Facebook odhalil svou věšteckou aplikaci jen pár měsíců poté, co se Mark Zuckerberg dušoval, že chce nakládat s nejmocnější sociální sítí zodpovědněji. Forecast se má mimochodem řídit “Community Standards” of Facebook, což nikomu, kdo někdy na Facebook páchl, na klidu nepřidá.

Jestli bude Forecast jenom trochu jako Facebook, do pár dní od zavedení tam někdo předpoví rasovou válku nebo nový holocaust. Zdá se, že vývojáři se ani trochu nezabývají tématy jako je sebenaplňující se proroctví, nebo, když už jsme u toho koronaviru, myšlenkou, že nejrůznější experti mohou mít výrazně odlišné názory v podstatě na cokoli.

Paradoxní tedy je, že ani s věšteckou aplikací si Facebook nevidí ani na špičku nosu. Pokud ale vážně chcete infarkt ve třiceti, už brzy si budete moci appku stáhnout. Zatím je na iOS v betaverzi pro USA a Kanadu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články