fb pixel Konspirátor David Icke v koncích: Facebook mu smazal profil za dezinformace o 5G a koronaviru – G.cz
Vyhledávání

Konspirátor David Icke v koncích: Facebook mu smazal profil za dezinformace o 5G a koronaviru

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

David Icke patří v současnosti mezi největší konspirační teoretiky a konspirátory, který se na svět dívá tak trochu „jinak“. To se bohužel neslučuje s filozofií největších sociálních sítích, které se rozhodly bojovat proti šíření dezinformací. A tak byl Ickemu smazán profil na Facebooku, kde měl 800 tisíc fanoušků. Své teorie o nemoci covid-19, zákeřném 5G nebo reptiliánech už nemůže šířít ani skrz YouTube, protože tam byl jeho kanál také smazán.

Martin Miko
Martin Miko 4.5.2020, 11:28

Šílený konspirátor, který vyprodal Lucernu

Věděli jste, že nově zavedená síť 5G může za koronavirus covid-19? A že Hillary Clintonová je ve skutečnosti převlečený ještěr? I takové informace šíří světem jeden z nejsledovanějších konspirátorů na světě, kterým je bývalý fotbalista i hlasatel sportovních zpráv pro BBC David Icke, který se v současné době živí tím, že šíří po světě dezinformace, a dokonce o nich píše i knihy. Ten si díky svým nepravdám vysloužil ban na Facebooku i Youtube.

Jeho fanouškovská stránka na Facebooku měla neuvěřitelných 800 tisíc fanoušků, kteří chtěli číst a dál šířit nesmysly. Každé ucho se jednou utrhne, a proto se nemůžeme divit, že se Facebook nakonec rozhodl pro smazání účtu Davida Ickea z důvodu opakovaného porušování zásad týkající se škodlivých dezinformací. Když administrátoři FB konspirační profil smazali, označil Icke Facebook za fašistickou stránku a následně na Twitteru sdílel fotografii, kde označil Marka Zuckerberga za chlapce, který dělá „lehkou děvu“ pro globální tyranii. Ickeho Twitter prozatím administrátoři mazat nebudou. Ti se vyjádřili tak, že nemají v plánu kontrolovat jeho kontroverzní příspěvky o covid-19 a dalších sporných tématech.

A kdo je vůbec ten David Icke zač? Jedná se o 68letého pána z britského Leicesteru, který se problematice konspiračních teorií věnuje už dlouhá léta. Svou kariéru však začal jako profesionální hráč fotbalu, avšak kvůli artritidě musel ve věku 21 let skončit. U sportu však zůstal a začal se věnovat sportovnímu zpravodajství, které ho postupně vyneslo až k BBC. Na začátku 90. let byl však z BBC vyhozen a jeho chování se začalo velmi podivně měnit. Při návštěvě psychologa prohlásil, že byl umístěn na tuto Zemi za účelem přijímání zpráv z duchovního světa. A tak se následně vzdal práce v žurnalistice a začal se prohlašovat za nového mesiáše. Své šílené teorie o tom, že je druhým hned za příchodem Ježíše Krista dokonce vyprávěl i v televizních show, kde byl všem pro smích.

David Icke však vzal své nové „poslání“ velmi vážně a rozhodl se, že začne psát knihy o svých prorockých vizích. Zkoušel například předpovědět, že v roce 1997 bude konec světa. Ten sice nenastal, ale v tomto roce bylo nadmíru povodní, hurikánů a zemětřesení, takže tím zřejmě zaujal velké množství svých fanoušků. Pak už následovaly jen jeho šílená tvrzení o tom, že 11. září byl podvrh, změna klimatu je lež a celá britská královská rodina jsou ve skutečnosti převlečení ještěři, stejně tak jako bývalá americká ministryně zahraničí.

Jediné, co je jisté, je to, že Ickeovy „vize“ vydělávají poměrně slušné peníze. Kromě toho, že napsal desítky knih o iluminátech, nastolení Nového světového řádu a mimozemšťanech, tak se mu daří vyprodávat sály s jeho přednáškami po celém světě. Jeho show se jmenuje prostě The Answer, což znamená odpověď. V roce 2016 proběhla v Praze konspirační konference World Wide Wake UP s Davidem Ickem, která se konala ve velkém sále Lucerny. Fanoušci měli o akci enormní zájem a všech 1500 vstupenek vykoupili. Cena vstupenek se pohybovala od 1350 do 2350 korun, takže se zdá, že konspirační teorie jsou poměrně dobrý byznys. A hloupých lidí je na této planetě stále dost, takže si obrázek udělejte sami.

Podobné články

Doporučujeme

Další články