fb pixel WhatsApp přidává do svého messengeru snapchatoviny – G.cz
Vyhledávání

WhatsApp přidává do svého messengeru snapchatoviny

Zdroj: public domain

WhatsApp má jednu z největších uživatelských základen vůbec, ale v historii internetu a aplikací obzvlášť se to jen hemží příklady společností a produktů, kteří zaspali na vavřínech, proto společnost svou messenger appku rozšiřuje o další důležitý feature - automatické mazání zpráv. Ano, WhatsApp chce konkurovat Snapchatu.

Jan Studnička
Jan Studnička 17.3.2020, 10:51

WhatsApp a jeho miliarda tajných uživatelů

Uživatelé už se nějakou dobu zvědavě dívají směrem k Facebookem vlastněné společnosti WhatsApp, jestli jako hodlá přidat nějaké bezpečnostní featury do své všemi oblíbené aplikace. A když píšeme všemi oblíbené, myslíme to vážně, WhatsApp má něco kolem miliardy uživatelů.

Bezpečnost je totiž něco, na čem si WhatsApp už nějakou dobu staví, ostatně to, že zrovna tuhle aplikaci využívají všichni drogoví dealeři má nějaký důvod, že. Na poli zabezpečení se ale aplikace dlouho žádného update nedostala, poslední “velkou” věcí, která se na WhatsAppu objevila, byl dark mód. Což je sice fajn, ale funkčnost to má nulovou.

Teď to ale vypadá, že se konečně něco pohne. V testovací verzi pro Androidy se objevila přednastavené autodestrukce zpráv.

Tato zpráva se za pět sekund zničí

Poslední beta update aplikace 2.20.84 přinesl testovacím uživatelům slavný “snapchatový” feature přednastaveného mazání zpráv. Tedy možnost, že pošlete text nebo obrázek, video, zvukový záznam, cokoli a nastavíte, kdy se to má zničit. V tuto chvíli máte následující možnosti ihned po zobrazení, za hodinu, za týden, za měsíc a za rok.

V tuto chvíli samozřejmě nevíme, jestli se tahle funkce probojuje z testovací verze do oficiální verze aplikace a pokud ano, tak jestli s nejnovějším updatem, ale můžeme si být celkem jistí, že pokud se uchytí na Androidech, na iPhony dorazí vylepšení záhy.

Vypadá to, že kromě miliardy drogových dealerů se na WhatsApp přesunou i nahé holky a vrcholně neetičtí memeři. A my se, zcela upřímně, už nemůžeme dočkat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články