fb pixel Chybovat je lidské, odpouštět božské: Smrtelné hříchy kardinála Dominika Duky, za které se jednou usmaží v pekle – G.cz
Vyhledávání

Chybovat je lidské, odpouštět božské: Smrtelné hříchy kardinála Dominika Duky, za které se jednou usmaží v pekle

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Kardinál Duka není dobrý člověk. O tom nás přesvědčil už nesčetněkrát svými primitivními a xenofobními výroky a postoji, se kterými nesouhlasíme. Navíc podporuje špatné lidi, podává trestní oznámení a popírá zásady křesťanství. Nově Duka podporuje i homofóbní výroky krakovského arcibiskupa.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 14.8.2019, 07:18

Špatné chování kardinála Duky

Věděli jste, že Duka je obec v Maďarsku, ve které v roce 2011 žilo 224 obyvatel? My také ne, ale o našem Dukovi máme poměrně přehled, a proto vám přinášíme seznam sedmi hříchů našeho kardinála, které sice tak moc smrtelné nejsou, ale nelíbí se nám.

1. Podporuje extrémisty z Brna

Vzpomínáte si na to, když v roce 2018 podpořil brněnské pravicové extrémisty, kteří se prezentovali jako Slušní lidé, ačkoliv narušovali divadelní hru Naše násilí, vaše násilí vstupem na pódium, kde se drželi za ruce a odmítali odejít? Kardinál Duka se jich tehdy zastal, čímž paradoxně kontroverzní hru ještě více zviditelnil. Zákeřní věřící navíc tehdy chtěli poškodit Facebook Divadla Husa na provázku, a proto záměrně dávali divadlu špatné hodnocení.

2. Kamarádíčkuje se s politiky

Ačkoliv má kardinál sloužit jako apolitický představitel římskokatolické církve, který má spojovat společnost, v očích české veřejnosti spíše působí jako lobbista typu Dalíka nebo Rittiga. S našimi politiky má blízký vztah a objevuje se v jejich blízkosti až příliš často, hlavně tedy s naším prezidentem Milošem Zemanem, za kterého po znovuzvolení dokonce sloužil mši svatou. Trochu to připomíná dobu středověku, když se panovníci scházeli s církví a rozhodovali o budoucím stavu společnosti.

3. V rámci uprchlické krize popírá zásady křesťanství

Jestliže křesťanství má být podle všech přikázání a zásad solidární, tak proč se Dominik Duka v minulosti několikrát vymezoval proti uprchlíkům a podpořil protiimigrantské politiky jako je Tomio Okamura nebo Zeman? Těmito gesty v minulosti rozdělil českou společnost, takže i díky němu si lidé myslí, že uprchlíci před válkou znamenají ohrožení pro Česko.

4. Podporuje dezinformační projevy svých kolegů

Má opravdu kardinál právo nenávidět? Podle všeho je kardinál Duka jen starý konzervativní muž, kteří věří v Boha, pro kterého není důležité spojovat lidi. Místo tmelení společnosti nedávno podpořil senilního kněze Petra Piťhu, který kázal proti homosexuálům a Istanbulské úmluvě. Piťha v rámci svého středověkého projevu strašil pánbíčkáře informacemi z Aeronetu, což se dalo ověřit během minuty na Google. Amen.

5. Zakazuje svobodu projevu

V roce 2015 se Dukovi nelíbilo to, že festival Prague Pride chtěl pořádat své dvě akce na půdě Akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora. Konkrétně šlo o promítání snímku o knězi, který byl homosexuál a o přednášku řadové sestry na téma šikana v církvi. Kardinál obě akce bez milosti zakázal.

6. Bagatelizoval sexuální zneužívání v církvi

Celou katolickou církví hýbou skandály se sexuálním obtěžováním dětí kněžími, Duka to však celé považuje za hysterii, což bagatelizoval v rozhovoru pro italskou televizi Sky. Hovořil o tom, že podobných případů je jenom "promile", ač množící se skandály ukazují, že je těchto případů mnohem víc. "V rozhovoru s italskou televizí Sky jsem skutečně řekl slova o částečné hysterii, která se ovšem týkala způsobu medializace značně problematické kauzy jedné dospělé osoby," hájil se následně. V březnu pak podal Duka trestní oznámení na neznámeho pachatele sexuálních trestních činů. To nám ale rozhodně nestačí!

7. Podporuje homofóbní Poláky

Když krakovský arcibiskup Marek Jendraszewski prohlásil v rámci svého kázání, že „po naší zemi už nekráčí rudý mor, ale objevil se nový, neomarxistický, který si přeje ovládnout naše duše, srdce a mysl – ne rudý, ale duhový,“ dočkal se podpory ze strany právě kardinála Duky. Ten navíc upozornil, že se ideologie LGBT rozšířila o ateistickou a satanistickou agendu. Kéž by mu někdou nacpal duhovou vlaječku rovnou do úst.

8. Obžerství je také hřích

Pan Duka byl mnohokrát kritizován za to, že se proviňuje proti jednomu smrtelnému hříchu, a to konkrétně proti obžérství. Náš kardinál je totiž velkým milovníkem rautů a banketů, na kterých se schází se svými oblíbenými politiky, a je to na něm samozřejmě vidět. My jako společnost jsme natolik slušní, že tento jeho hřích neřešíme, tak proč on se plete do všeho a komentuje veřejný život? Nevíme.

A zde vás překvapí Tomio Okamura, který bojuje proti zpomalování aut, aby mohl ujíždět islámským teroristům.

Podobné články

Doporučujeme

Další články