fb pixel Čau lidi, matka Země a otec slunce nám vzkázali, že máme spolupracovat: Premiér Babiš nás opět překvapil – G.cz
Vyhledávání

Čau lidi, matka Země a otec slunce nám vzkázali, že máme spolupracovat: Premiér Babiš nás opět překvapil

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Velikonoční šupání v roušce na zahradě, nabádání Slováků k utrácení eur v Česku a nově i astrologická předpověď, ve které nám slunovrat přikázal, abychom se spojili a neposlouchali nikoho ze zahraničí. Videa premiéra Andreje Babiše gradují a jen netrpělivě očekáváme, s čím přijde tento týden. Místo řešení skutečných problémů jako je usnesení Evropského parlamentu o Babišovu střetu zájmů jsme svědky nekončící estrády.

Martin Miko
Martin Miko 22.6.2020, 11:33

Slunovrat nám vzkázal důležitou věc

„Prosím vás, včera večer byla strašně důležitá věc. Ve 23:43 byl slunovrat. Zatmění slunce, měsíc v novu, a matka Země a otec Slunce nám vzkázali, prosim vás, že máme spolupracovat aspoň 4 měsíce. Že se máme spojit a že nám do tý naší zemičky nikdo nebude mluvit. Ani ty velký, ani nikdo ze zahraničí, protože vy dobře víte, že vy rozhodujete o osudu naší země,“ promluvil premiér Andrej Babiš v neděli k lidem v rámci svého pravidelného týdenního hlášení, které pojmenoval Čau lidi. Premiér těmito slovy připomněl mnoha lidem oblíbenou televizní věštkyni nebo astroložku, kterou známe z nočního vysílání na EZO TV.

Během necelých 23 minut jsme se dozvěděli i mnoho dalších zásadních věcí. Andrej Babiš například odkázal i na své dvouminutové video, které natočil při jednání V4 v Lednici, kde s vínem v ruce lákal Slováky k příjezdu do České republiky. „Potřebujeme ty vaše eura, potřebujeme tu DPH,“ promlouval před týdnem český premiér ke Slovákům a připomínal jim, že máme levné pivo a slabou korunu, což je pro ně velmi výhodné. Z videa se stal hit díky velkému množství československých hlášek i díky spojení obou jazyků. Ve včerejším videu se premiér vyjádřil k videu, že věří, že mu lidé porozuměli a určitě pochopili, co tím chtěl říct.

Nedělní „Čau lidi“ však nebylo jen o Babišovi, ale objevili i ministři Adam Vojtěch, Alena Schillerová, Richard Brabec, Klára Dostálová nebo Karel Havlíček. Ministryně financí nás například ve videu ubezpečila, že stát získal podporu navýšení státního schodku. „Je to sice astronomických 500 miliard, ale my je použijeme pro vás. Pro občany, pro firmy a pro investice, tak abychom se dostali z krize,“ uklidňuje nás Alena Schillerová (ANO) a připomněla, že vláda pracuje na jedné paušální dani pro všechny malé živnostníky, která by měla být 5740 korun měsíčně.

V tomto pozitivním duchu hovoří i další ministři z Babišovy vlády. Jedno se musí nechat. Babišova vláda se dokáže dobře prodat a toto video rozhodně působí na lidi velmi pozitivně. Neustále se hovoří o schvalování dotací a podpor pro lidi nebo o tom, co všechno vláda navštívila, a kde všude pomohla. Takto se žádná předchozí vláda nikdy neprezentovala. Na druhou stranu předchozí vlády neměly k dispozici sociální sítě a takto kvalitní marketingový tým jako má Babiš.

Premiér Andrej Babiš svým videem ze sportklubu v Kostelci u Křížků geniálně odloudil pozornost od pátečního rozhodnutí Evropského parlamentu, které dalo jasně najevo, že je český premiér v možném střetu zájmu. Povšimněte si, že Babiš o tomto problému ve videu ani jednou nepromluvil, ale pouze na začátku naznačil, že do naší zemičky nám nikdo nebude mluvit, ani ti „velcí ze zahraničí“, čímž měl pravděpodobně na mysli EU. O den dříve však Babiš řekl pro ČTK, že za rezolucí evropského parlamentu stojí čeští europoslanci, kteří udělali vše pro to, aby ČR v Bruselu poškodili.

Člověk si až říká, jestli náhodou tyto výstřelky typu astrologické okénko nebo československá pozvánka na levné pivo a utrácení eur v Praze nejsou náhodou natáčeny účelově. To přeci nemůže být náhoda.

Podobné články

Doporučujeme

Další články