fb pixel Brichtova hymna pro Okamuru či nerozlučná dvojka Luci a Kiki: 6 českých muzikantů, kteří šli do otevřené spolupráce s politiky – G.cz
Vyhledávání

Brichtova hymna pro Okamuru či nerozlučná dvojka Luci a Kiki: 6 českých muzikantů, kteří šli do otevřené spolupráce s politiky

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Když se hudebně-surrealistické seskupení Kryštof rozhodlo ukončit spolupráci s Agrofertem, který premiér Andrej Babiš samozřejmě nevlastní a nemá na něj žádný vliv, spustila se obrovská mediální vlna, jež zahrnovala i hlášky typu „Krysy opouští palubu jako první“. Kapela Kryštof v lapálii tohoto typu samozřejmě není sama...

Martin Miko
Martin Miko 19.6.2019, 17:38

Politika versus umění

Hudba a politika k sobě patří stejně jako Praha a dopravní zácpy. České politické strany moc dobře ví, že je skvělé mít v rámci politické kampaně při sobě populární kapelu nebo interpreta. Obyčejní lidé na to bohužel slyší, takže se nemůžeme divit, že marketingový tým hnutí ANO zřejmě poradil Andreji Babišovi, aby si vybral hned tu nejpopulárnější z kapel, a to skupinu Kryštof v čele s Richardem Krajčem.

Spolupráce mezi Agrofertem a Kryštofem znamenala spoustu selfíček našeho stále ještě premiéra s frontmanem Krajčem. Nyní se však kapela rozhodla ukončit dlouhodobou spolupráci s tímto koncernem. Komu bude Kryštof sloužit teď? To nevíme, ale můžeme se podívat i na další hudebníky, kteří pomohli politikům k popularitě a potažmo i hlasům voličů...

1. Kryštof

Krajča a spol. mají všichni spojeného s Agrofertem a hnutím ANO, jenže v minulosti kapela neměla problém podporovat ČSSD, ODS nebo Karla Schwarzenberga. Takže je jasné, že v tom nebude žádné politické přesvědčení, nýbrž jen touha po penězích. Koho tedy vlastně volí členové kapely Kryštof?

2. Michal David

Ačkoliv býval dlouhodobým podporovatelem ČSSD při setkáních s voliči a jeho služeb velmi rád využíval například Jiří Paroubek, neměl problém s tím zahrát i na akcích opoziční ODS. V roce 2010 však vedení ČSSD rozhodlo, že o něj už nestojí, protože jeho vystoupení v sobě nesou normalizační nádech. No, to nebudeme rozporovat.

3. Lucie Bílá

Jen si vzpomeňte na doby, kdy byla naše pravděpodobně nejoblíbenější zpěvačka Lucka Bílá s Václavem Klausem jedno tělo, jedna duše. Na konci 90. let se rozhodla, že ho začne podporovat v rámci jeho politické kariéry a stála za ním dlouhá léta.

4. Ortel

Dodnes máme poměrně čerstvé vzpomínky na demonstraci proti EU, kterou pořádala SPD. V rámci této akce vystoupila nacionalistická kapela Ortel. Tu Tomio Okamura (SPD) nejednou na sociálních sítích podpořil. Kontroverzní hudební skupina údajně dostala za své vystoupení na Václavském náměstí v Praze neuvěřitelných 100 tisíc korun.

5. Ondřej Hejma

Dlouhodobý sympatizant ODS, který se nebál propůjčit svou hymnu Modrá je dobrá svým oblíbeným občanským demokratům. Píseň složil v roce 1998 a politické straně ji prý nabídl zdarma.

6. Aleš Brichta

Vzpomeňme na volby do Poslanecké sněmovny v roce 2017, když na tiskové konferenci SPD zazpíval českou hymnu pomatený zpěvák a hvězda 90. let Aleš Brichta. Anebo raději nevzpomínejme. Byla to strašná podívaná.

A zde je galerie nesmrtelných hlášek Václava Klause, který oslavil 81. narozeniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články