fb pixel Bizarní spor kvůli hromadě hnoje: Hádka sourozenců se dostala až na Hrad k Zemanovi – G.cz
Vyhledávání

Bizarní spor kvůli hromadě hnoje: Hádka sourozenců se dostala až na Hrad k Zemanovi

Zdroj: pixahive.com

Hrad v čele s prezidentem Milošem Zemanem řešil v roce 2019 bizarní spor dvou sourozenců z jihočeské vesnice Mladé Vožice, kteří se pohádali o tři kupičky hnoje, jež se objevily na pozemku jednoho ze sourozenců. Místo toho, aby hnůj společně uklidili, dohnali hádku k přestupkovému řízení. To se nakonec dostalo až k samotné hlavě státu.

Martin Miko
Martin Miko 13.2.2021, 13:45

Velkolepá hádka o hnůj

Na Hradě mají dlouhodobě o zábavu postaráno i bez afér našeho prezidenta Miloše Zemana či kancléře Vratislava Mynáře, o čemž nás přesvědčil bizarní případ z roku 2019, který pobavil celý internet. Týkal se Pavla Kroneisla a jeho sestry, jež se rozkmotřili kvůli třem kopám hnoje, které byly nalezeny na pozemku Kroneislovy sestry. Místo smíru a společného úklidu se rozhodli, že spor budou řešit v rámci přestupkového řízení. Hádku sourozenců o úklid tří kop hnoje tak začala řešit policie i krajský úřad. Je však zvláštní, že se šarvátka kvůli pár hroudám hnoje vyhrotila až do bodu, kdy Kroneisl požádal českého prezidenta o ukončení sourozeneckého sporu.

Je zarážející, že pár hromad hnoje zaměstnával naše úřady, které měly pravěpodobně jiné věci na práci, než řešit infantilní sourozeneckou hádku dvou dospělých lidí. Když si vemete, že tříčlenná přestupková komise se musela čtyřikrát sejít kvůli tomu, aby projednala, kdo kam hodil hnůj, a posléze tento stupidní případ měsíc řešila Policie ČR, přijde vám, že žijeme v absurdistánu. Právník Martin Nezval, jenž zastupuje pana Kroneisla, uvedl pro iDNES.cz, že tato kauza stála daňové poplatníky už zhruba 40 tisíc korun.

Bohužel ani po prošetření přestupkovou komisí a policií spor neskončil, a tak se pan Kroneisl rozhodl, že podá žádost k prezidentu Zemanovi, který má podle zákona možnost nařídit, aby se přestupkové řízení nezahajovalo. Kroneisl doufal, že hlava státu ukončí zbytečný spor a ušetří tak státu desítky tisíc korun. Žádost prý dorazila na Hrad, nicméně média nás od té doby doposud neinformovala o tom, jak celá událost dopadla. Podle některých právních názorů totiž prezident nemohl zrušit přestupek, jiní zase byli přesvědčení o tom, že by to neměl být problém.

Každopádně by měl být tento případ zaznamenán do útrob českého práva jako odrazující příklad naší byrokracie, jež je naprosto nesmyslná a stojí spoustu peněz, které by se hodily jinde. Zbytečné spory vedou ke zbytečným hádkám a stojí všechny šílené peníze. Stojí nám to za to?

Podobné články

Doporučujeme

Další články