fb pixel Václav Klaus a letušky: O úletech bývalého prezidenta se dodnes vyprávějí legendy
Vyhledávání

Letuškový proutník Václav Klaus: O úletech bývalého prezidenta se dodnes vyprávějí legendy

Zdroj: koláž - Facebok

Věděli jste, že náš bývalý prezident Václav Klaus je vášnivým cestovatelem? Za svůj život dokonce vydal hned 4 cestopisy a další desítky knih, z čehož většinu nikdo nechtěl koupit, natož číst. Během svých cest si Klaus vytvořil slabost pro letušky, jak informovala v minulosti česká média hned několikrát. Konkrétně jsou známy hned 3 případy jeho sblížení se stevardkami, což je na Václava Klause obdivuhodný výkon.

Martin Miko
Martin Miko 28.1.2021, 13:16

Václav Klaus v obležení letušek

Je pravdou, že našemu bývalému prezidentovi Václavu Klausovi bude v červnu 82 let, což však nic nemění na tom, že má za sebou velmi zajímavou minulost. Tu strávil po boku mladých milenek, přičemž všechny z nich pracovaly nebo dosud pracují jako letušky. Podle některých bulvárů se Klausovi podařilo „zabodovat“ celkem u třech.

První z nich byla už v roce 1991 jistá Eva Svobodová, jež tehdy létala s vládní letkou. Jakožto osobní letuška Václava Klause ho doprovázela na pracovních cestách, a podle neznámého zdroje iDnes.cz byla jeho důvěrnou a příjemnou společností, se kterou si měl vždy co říct. Není se čemu divit, když letušky bývaly a možná ještě jsou dost často sečtělé, jazykově zdatné a sportovně aktivní ženy. Václav Klaus podle informací iDnes.cz představil blonďatou Evu Svobodovou, tehdy svobodnou stevardku, dokonce i své matce. Nyní už je Eva vdaná a této kariéře se již nevěnuje.

Další z Klausových letušek byla jistá Klára Lohniská. S tou se v roce 2002 sblížil cestou z New Yorku s ČSA. Klaus ji podle všeho pozval na přednášku do Londýna a ona pozvání přijala. Po přednášce se prý stalo „něco hezkého“ a ona se pak jen nechala unášet. Poprvé je společně vyfotil deník Blesk. Podle informací Ahaonline.cz se s ní prezident scházel u ní doma. „Věděla jsem, že budu obsluhovat v business třídě a že ho budu mít na starost. Hezky jsem pozdravila dobrý den, na nějaké pocity nebyl čas, ale určitě jsem se mu líbila,“ prozradila tehdy MF Dnes Lohniská o seznámení s Václavem Klausem. Paní Klára Lohniská v současnosti žije v Londýně, nicméně v době, kdy se tento vztah provalil v médiích, jí volaly desítky novinářů denně se zvídavými dotazy.

Poslední známý „kontakt“ s letuškou prožil bývalý prezident Václav Klaus s finalistkou Miss letuška 2002 Petrou Bednářovou v březnu 2008, konkrétně při jeho druhé prezidentské inauguraci. Tehdy oba zachytil deník Blesk a podle bulváru se toho času 66letý Klaus nechal nachytat s Bednářovou, s níž se seznámil při letu vládním speciálem. V té době byl Václav Klaus prezidentem a Blesk o něm psal, že s letuškou strávil noc v hotelu za Prahou.

Skutečně se jednalo o opravdové milostné vztahy, nebo se tehdy Klausovi poradci snažili tímto způsobem zamaskovat tehdejší problémy v politické rovině? Jisté je, že tento bulvární způsob odvedení pozornosti pravděpodobně vždycky skvěle zafungoval, stačí si vzpomenout na legendární vilu ve Švýcarsku.

Ale kdo ví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články