fb pixel Anthony Fauci se cítí „osvobozen“ od Trumpovy vlády nad Bílým domem – G.cz
Vyhledávání

Anthony Fauci se cítí „osvobozen“ od Trumpovy vlády nad Bílým domem

Zdroj: Instagram.com - Anthony Fauci

Na čtvrteční tiskovce prozradil někdejší Trumpův poradce pro zdravotnictví, lékař Anthony Fauci, že rád vidí, jak nová administrativa přistupuje k informování o pandemické situaci veřejnosti. U předchozího prezidenta totiž údajně nebyla kompletní upřímnost zvykem.

Jan Studnička
Jan Studnička 22.1.2021, 14:45

Anthony „koronavirus” Fauci

Každý, kdo sledoval koronavirové tiskové konference z Bílého domu, si musel být vědom toho, že mezi Trumpovou administrativou a jeho vědeckými a lékařskými poradci vzniká určité tření. A nejenom mezi Trumpovou administrativou, ale i mezi prezidentovými poradci a prezidentem samotným.

Hezky jste to třeba mohli pozorovat na výrazech exertů, když Trump s vážnou tváří vyprávěl do televize, že by si lidé měli píchnout dezinfekci do žíly. Což pak řada Trumpových nejvěrnějších příznivců vážně zkoušela. Víte, těch samých příznivců, co si odmítají nechat píchnout vakcínu, protože nejsou ovce.

Fauci patřil hlavně ze začátku pandemie k Trumpovým poradcům, kteří měli u široké veřejnosti největší důvěru, ale jeho vztah s Bílým domem nikdy nebyl úplně růžový. Přesto, že ho Trump jmenoval do pozice osobně (člověk z telky se nikdy nemůže mýlit), několikrát sám mluvil o tom, že ho nejspíš vyhodí a nezapomněl o svém nejlepším a nejdůvěryhodnějším poradci říct, že je to idiot.

Když ale dával dohromady svou volební kampaň, nezapomněl vlepit Fauciho přímo do své reklamy tak, aby to vypadalo, že si doktor myslí, že bůhvíjak skvělou práci Trump na pandemii neodvedl. Fauci tenkrát kroutil hlavou na CNN, kdy sdělil, že jeho slova byla vytržená z kontextu a za celé dekády své kariéry nikdy nevyjádřil veřejnou podporu žádnému kandidátovi.

Biden chce upřímnost

Takhle zpětně ale Fauci uznal, že jeho čas strávený s Donaldem Trumpem nebyl úplně nejjednodušší. Na čtvrtečním brífinku Bílého domu k pandemii uvedl, že se cítí po odchodu Pomerančového muže „osvobozen“ a je rád, že může konečně mluvit svobodně. A to jak o situaci s pandemií, tak o tom, kolik toho o viru jeho lidé vědí nebo nevědí.

Podle všeho nebyla minulá administrativa upřímnosti k veřejnosti úplně nakloněna a pokud se jenom trochu mohla prezentovat v lepším světle, pak to udělala. „S novou administrativou když nevíme, tak nehádáme,“ řekl Fauci přítomným novinářům s tím, že Bidenova politika se má minimálně co se pandemie týče nést ve znamení úplné otevřenosti vůči veřejnosti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články