fb pixel GLOSA: Trump ještě neřekl své poslední covfefe – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Trump ještě neřekl své poslední covfefe

Vyvázli jsme živí! Ve středu v šest hodin večer našeho času Donald Trump skončil svůj prezidentský mandát, což znamená, že jsme oficiálně přežili jeho prezidentování. Volejte sláva a tři dny se radujte. Ale nemyslete si, Trump ještě neřekl své poslední covfefe.

Jan Studnička
Jan Studnička 20.1.2021, 18:43

Cesta na Floridu

Donald Trump dnes v osm ráno svého času za zvuků hrajícího Sinatry odletěl na Floridu do svého hotelového resortu, kde celý den hraje golf. Je to v podstatě dokonalá tečka za Trumpovou prezidenturou, protože zaprvé, mandát mu končí až v poledne, ale místo práce Donald pinká do míčku, zadruhé neobjevil se na Bidenově inauguraci, což je považováno za hrubé a nezvyklé. Jeho poslední den tak krásně sumarizuje celé ty čtyři roky.

A že to byla pekelná jízda. Trump začal tím, že si dělal srandu z postiženého reportéra a vylezl na něj skandál se sexuálním obtěžováním. Začal. Od té doby stihl natweetovat několik tisíc lží a polopravd, mezi nimi i něco, o čem je dodnes spousta lidí přesvědčena, že šlo o odpalovací kódy k nukleárním hlavicím, málem rozpoutal třetí světovou válku, nastoupil do Air Force One s toaleťákem vlajícím za botou, poradil lidem, ať si píchají dezinfekci do žíly, podporoval nácky, zpochybnil demokratické volby a podnítil útok na Kapitol.

A čtvrtinu toho všeho zvládl během nejhorší zdravotnické krize za posledních sto let! Podceňoval pandemii před i poté, co to covidem osobně koupil a nakazil většinu Bílého domu, pořádal ohromné meetingy, na kterých tančil YMCA, zatímco mezi jeho podporovateli se šířila smrtící chřipka.

A teď je konečně po všem.

Na nudnou Ameriku!

Koukali jste na Bidenovu inauguraci? Ne. Jasně, že ne. Je to nuda, přestože Lady Gaga zpívala americkou hymnu a odehrál se historický moment vstupu ženy do úřadu viceprezidenta. Je to nuda. A to je moc dobře. Nudná politika je většinou dobrá politika.

Samozřejmě, problémy, které Trump pomáhal vytvořit, případně zhoršil, neodešly společně s ním na Floridu hrát golf. Země je pořád hluboce rozdělená, prolezlá koronavirem a plná hluboce zakořeněných rozporů. A Donaldovi ten golf taky nevydrží věčně. Už teď se internet plní hashtagy #Trump2024.

Nějak nemám obavu o to, že by Amerika zůstala nudnou delší dobu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články