5 politických superhrdinů, kterým se nepodařilo postoupit do druhé kola senátorských voleb

Obrázek uživatele Martin Miko
07.10.2018, 10:01

První kolo voleb do Senátu bylo plné neočekávaných překvapení. Zatímco Jiří Čunek na Vsetínsku a Jiří Drahoš na Praze 4 dokázali postoupit do senátu už v prvním kole voleb, spoustě známým tvářím se nepodařilo postoupit ani do druhého kola, které se odehraje 12. a 13. října 2018. Těchto 5 otřelých tváří však neuspělo.

1. Jiří Paroubek

Bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek se rozhodl, že v obvodě Ostrava-město bude kandidovat jako nezávislý kandidát. Nakonec podle průběžných výsledků obdržel necelých 7 % a horolezec „Ostravak“ Leopold Sulovský ho rozdrtil s téměř 25 %. Další neúspěšné volby pro kdysi úspěšného socana jsou za námi. S velkou pravděpodobností mu ve volební kampani rozhodně nepomohla ani jeho žena Petra Paroubková.

2. Marta Semelová

Rudé Martě se rovněž nepodařilo postoupit do druhého kola v senátních volbách. Kovaná komunistka Semelová na Praze 12 získala necelých 5 % hlasů, což znamená, že skončila na „krásném“ předpředposledním místě. Konkurence byla poměrně silná. Kromě Pavla Fischera zde kandidovala i Eva Tylová, Ivan Pilný nebo Aleš Gerloch.

3. David Rath

Majitel nejdražší krabice bot na světě se a kandidát do Senátu za Českou suverenitu v obvodu Litoměřice skončil až na sedmém místě z devíti kandidátů s necelými 5 % hlasů. V komunálních volbách však uspět dokázal, takže se stane zastupitelem v Hostivicích v okrese Praha-západ. Jedním z Rathových cílů byla pravděpodobně i možnost získat senátorskou iminutu, která by v jeho situaci rozhodně nebyla na škodu.

4. Ladislav Jakl

Muž, který tvrdí, že Okamura to říká nejlépe, se bohužel ve volbách na Praze 2 nejspíš přepočítal a do druhého kola voleb se nedostal. Jakl doufal, že vytěží svou „devadesátkovou“ slávu a podaří se mu uspět, jenže bohužel.

5. Martin Konvička

Vrchní bojovník proti islámu je už dávno za zenitem, což ho samozřejmě neodrazuje od toho neustále kandidovat v dalších a dalších volbách. Konvička se pokoušel za hnutí Nezávislí zabodovat v obvodu Ostrava-město. Naštěstí nás brzy čekají volby do Evropského parlamentu, kam Konvička bude rozhodně kandidovat taky. Naděje umírá poslední.

A zde se na Bazoši prodává iPhone X, který Andrej Babiš daroval za vytetovanou koblihu.


Komentáře

Doporučeno pro vás