fb pixel 5 politických superhrdinů, kterým se nepodařilo postoupit do druhé kola senátorských voleb – G.cz
Vyhledávání

5 politických superhrdinů, kterým se nepodařilo postoupit do druhé kola senátorských voleb

Kandidát SPD Ladislav Jakl. Zde bez koňského ohonu. Martin Konvička má poslední dobou nos až příliš nahoru Dostane David Rath zase vajíčkem? Pořád lepší než sedět. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

První kolo voleb do Senátu bylo plné neočekávaných překvapení. Zatímco Jiří Čunek na Vsetínsku a Jiří Drahoš na Praze 4 dokázali postoupit do senátu už v prvním kole voleb, spoustě známým tvářím se nepodařilo postoupit ani do druhého kola, které se odehraje 12. a 13. října 2018. Těchto 5 otřelých tváří však neuspělo.

Martin Miko
Martin Miko 7.10.2018, 10:01

1. Jiří Paroubek

Bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek se rozhodl, že v obvodě Ostrava-město bude kandidovat jako nezávislý kandidát. Nakonec podle průběžných výsledků obdržel necelých 7 % a horolezec „Ostravak“ Leopold Sulovský ho rozdrtil s téměř 25 %. Další neúspěšné volby pro kdysi úspěšného socana jsou za námi. S velkou pravděpodobností mu ve volební kampani rozhodně nepomohla ani jeho žena Petra Paroubková.

2. Marta Semelová

Rudé Martě se rovněž nepodařilo postoupit do druhého kola v senátních volbách. Kovaná komunistka Semelová na Praze 12 získala necelých 5 % hlasů, což znamená, že skončila na „krásném“ předpředposledním místě. Konkurence byla poměrně silná. Kromě Pavla Fischera zde kandidovala i Eva Tylová, Ivan Pilný nebo Aleš Gerloch.

3. David Rath

Majitel nejdražší krabice bot na světě se a kandidát do Senátu za Českou suverenitu v obvodu Litoměřice skončil až na sedmém místě z devíti kandidátů s necelými 5 % hlasů. V komunálních volbách však uspět dokázal, takže se stane zastupitelem v Hostivicích v okrese Praha-západ. Jedním z Rathových cílů byla pravděpodobně i možnost získat senátorskou iminutu, která by v jeho situaci rozhodně nebyla na škodu.

4. Ladislav Jakl

Muž, který tvrdí, že Okamura to říká nejlépe, se bohužel ve volbách na Praze 2 nejspíš přepočítal a do druhého kola voleb se nedostal. Jakl doufal, že vytěží svou „devadesátkovou“ slávu a podaří se mu uspět, jenže bohužel.

5. Martin Konvička

Vrchní bojovník proti islámu je už dávno za zenitem, což ho samozřejmě neodrazuje od toho neustále kandidovat v dalších a dalších volbách. Konvička se pokoušel za hnutí Nezávislí zabodovat v obvodu Ostrava-město. Naštěstí nás brzy čekají volby do Evropského parlamentu, kam Konvička bude rozhodně kandidovat taky. Naděje umírá poslední.

A zde se na Bazoši prodává iPhone X, který Andrej Babiš daroval za vytetovanou koblihu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články