fb pixel Zrození Jokera: Joaquin Phoenix v očekávaném filmu předvede, jak to vypadá, když člověk přichází o rozum – G.cz
Vyhledávání

Zrození Jokera: Joaquin Phoenix v očekávaném filmu předvede, jak to vypadá, když člověk přichází o rozum

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Heath Ledger byl skvělý a jedinečný. Ale taky už je docela dlouho po smrti. Zasloužíme si nového Jokera, který bude jiný, ale na stejné úrovni kvality. Joaquin Phoenix se tohoto úkolu zhostil velice důstojně; alespoň to tak vypadá podle prvního traileru na chystaný sólo film o zrodu asi nejpopulárnějšího komiksového záporáka vůbec.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.4.2019, 10:09

Jiný Joker

Až doposud fanoušci komiksů viděli Jokera v mnoha podobách - jako gangstera s tváří Jacka Nicholsona, coby šílence Jareda Leta v Sebevražedném oddílu a samozřejmě tak, jak ho před lety ztvárnil zbožňovaný Heath Ledger... Co ale dělá z Batmanova úhlavního nepřítele tak populární postavu? Joker je totiž komplexní, vyšperkovaný a hlavně, za jeho pomalovaným obličejem se může skrývat jakýkoliv příběh. Jednu z těchto story teď uchopil režisér Todd Phillips a natočil samostatný a mimo DCEU stojící film o tom, jak se Joker zrodil. Hlavní role se ujal oscarový Joaquin Phoenix, který již mnohokrát potvrdil, že patří k nejlepším hercům současnosti.

Oč vlastně půjde? Sledujeme příběh Arthura Flecka (Phoenix), zneuznaného stand-up komika, který se stará o nemohoucí matku (Frances Conroy). Arthur je člověk veselé povahy, ale svět mu opakovaně zasazuje ty nejhorší rány, doslova i obrazně. Život v depresivním a kriminálníky zamořeném Gotham City Arthurovi moc nepřidává, a tak se postupně, pomaloučku mění v šíleného, leč geniálního krále zločinu s nakresleným úsměvem...

Phillips a Phoenix nám ukážou Jokera tak, jak jsme ho ještě neviděli. Nebude to taková komiksová adaptace, na jaké jsme díky DCEU a MCU zvyklí v posledních letech. Bude to samostatně stojící a fungující psychologický thriller, který nabídne zcela neotřelý pohled na postavu, kterou jsme viděli již tolikrát. Tedy, my v to aspoň doufáme. Prozatím se tedy stavíme na stranu proti těm, kdo po vydání nového traileru hořekují, že to bude nuda. Podle nás bude divácký zážitek sledovat, jak vyhublý Phoenix v prázdném temném bytě pomalu přichází o rozum.

Americká premiéra je zatím stanovena na 4. říjen 2019. K začátku sychravého podzimu ideální film! My jsme hodně zvědaví, co vy?

A tady se podívejte, co víme o chystaném sólo filmu Harley Quinn.

Podobné články

Doporučujeme

Další články