fb pixel Zpět do roku 2007: Dnes si připomeneme, jak Miloš Zeman natočil svůj nekrolog a opěvoval Vysočinu – G.cz
Vyhledávání

Zpět do roku 2007: Dnes si připomeneme, jak Miloš Zeman natočil svůj nekrolog a opěvoval Vysočinu

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Věděli jste, že předtím, než se Miloš Zeman stal českým prezidentem, byl zhruba 10 let na odpočinku na Vysočině, kde lehával v trávě, pojídal uherák a užíval si důchodu po náročných 90. letech strávených v politice? V dokumentárním filmu z roku 2007 od Roberta Sedláčka pod názvem Miloš Zeman – nekrolog politika a oslava Vysočiny máte možnost nahlédnout nejen do Zemanovy minulosti, ale i do jeho hlavy.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 22.9.2021, 01:28

Dokumentární film o Zemanovi

V roce 2007 natočil tehdy mladý filmař Robert Sedláček dokumentární film o exprezidentu Miloši Zemanovi, který nese název Miloš Zeman – nekrolog politika a oslava Vysočiny. Součástí děje je Sedláčkova návštěva Vysočiny, přesněji míst, kde má Miloš Zeman chalupu. Dokumentaristovi se podaří Zemana vyzpovídat ze všemožných politických i osobních otázek, což postupně prokládá jeho citáty z knihy Jak jsem se mýlil v politice nebo historickými fakty z doby, kdy se Zeman pohyboval ve vrcholné politice. V dokumentu máte možnost vidět mnoho unikátních záběrů z 90. let.

Miloš Zeman se v dokumentu přizná, že s natáčením tohoto filmu souhlasil, aby po jeho smrti měla televize co pustit do vysílání. Neříkáme k tomu pár dní po exprezidentových 79. narozeninách vůbec nic... Člověk má při sledování snímku z roku 2007 pocit, že se ze Zemana stal běžný důchodce na odpočinku, který chce trávit čas v přírodě. V té době pravděpodobně nikoho nenapadlo, že o pár let později bude chystat svůj návrat do velké politiky v podobě kandidatury na prezidenta ve volbách v roce 2013. Jak to dopadlo, to všichni víme...

Díky iVysílání se na dokumentární snímek Miloš Zeman - nekrolog politika a oslava Vysočiny můžete podívat a dovzdělat se tak v našich nejčerstvějších dějinách.

A zde zavzpomínejte na legendární teroristický útok na Václava Klause.

Podobné články

Doporučujeme

Další články