fb pixel Zpátky do roku 2012: Dnes se podíváme do minulosti na to, jak chtěl Tomio Okamura kandidovat za KDU-ČSL – G.cz
Vyhledávání

Zpátky do roku 2012: Dnes se podíváme do minulosti na to, jak chtěl Tomio Okamura kandidovat za KDU-ČSL

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Věděli jste, že Tomio Okamura chtěl před 7 lety kandidovat do Senátu za probruselské a proimigrační sluníčkáře z KDU-ČSL? Bohužel se ale s lidovci ze Zlínského kraje nedohodl, a tak nakonec kandidoval jako nezávislý a uspěl. Následně se přidal do senátorského klubu pro obnovu demokracie, kam KDU-ČSL patřila. Takový byl Tomiův rok 2012. Připomínáme, že v tomto roce měl nastat konec světa.

Martin Miko
Martin Miko 11.9.2019, 13:27

Tomio Okamura v KDU-ČSL?

To, že je předseda SPD Tomio Okamura kontroverzní osobou, která si pravidelně protiřečí snad ve všem, co vypouští z úst, už dávno víme. V minulosti například ve své knize chtěl zlegalizovat všechny drogy a o pár let později už proti nim brojil. A takových případů bychom našli mnoho. Ve svých facebookových statusech rovněž pravidelně upozorňuje na probruselské a sluníčkářské strany, které patří do takzvaného Demokratického bloku. Tam spadá například i KDU-ČSL. Zdá se tedy, že Okamura zapomněl na rok 2012, když ho lidovci odmítnuli při jeho kandidatuře do Senátu.

Už v roce 2012 se Tomio nechal slyšet, že by se rád stal senátorem a jednou možná i prezidentem. Tehdy se však prezentoval jako podnikatel a viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Zároveň ho měli lidé v paměti jako muže, který má na všechno názor a nebojí se ho použít. Díky svému asijskému zjevu byl navíc pro diváky zajímavý, takže nebyl důvod, proč to nezkusit v politice. Když se ovšem tehdy nedohodl s tehdejším předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem, rozhodl se, že bude kandidovat sám za sebe.

Nakonec se mu v říjnu 2012 podařilo zvítězit v senátorských volbách v obvodu Zlín, když v druhém kole porazil kandidáta ČSSD Stanislava Mišáka. Už v té době však prohlašoval, že Senát existuje pouze jako místo, kde se sdružují dobře placené loutky poslanců. O rok později se stal poslancem za Úsvit díky předčasným volbám, takže funkci senátora vykonával pouze rok a 6 dnů.

Nezapomínejme, že Tomio se v minulosti „kamarádíčkoval“ i s dalšími politiky, kterými dnes opovrhuje a nazývá je proimigračními sluníčkáři. Na křtu jeho knihy Český sen v roce 2010 byl například bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo Alexandr Vondra (ODS). V roce 2011 jeho další knihu pokřtila například Miroslava Němcová (ODS) nebo kardinál Dominik Duka. Holt časy se mění a z bývalých kamarádů se stává sluníčkářská svoloč, která tu vítá migranty a potenciální teroristy.

A zde si přečtěte o muži, který předstíral, že je věštkyně a vydělal tak 2 miliony korun.

Podobné články

Doporučujeme

Další články