Podnikatelský záměr roku? Nezaměstnaný Kotlár se vydával za věštkyni. Ze stovky naivních žen dohromady vymámil skoro 2 miliony – G.cz
Vyhledávání

Podnikatelský záměr roku? Nezaměstnaný Kotlár se vydával za věštkyni. Ze stovky naivních žen dohromady vymámil skoro 2 miliony

Věštkyně Jolanda vidí do minulosti i budoucnosti. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Příběh třiadvacetiletého Davida Kotlára, který se na Facebooku vydával za kartářku a jasnovidku Editu Novákovou, čímž se mu podařilo z naivních dívek a žen podařilo vylákat skoro 2 miliony korun, nás fascinuje takovým způsobem, že ho prohlašujeme za jednoznačný bizár týdne. Kotlár je prostě génius a rádi bychom dodali, že se v podstatě skoro ničím neliší od „běžných“ věštkyň a kartářek.

Martin Miko
Martin Miko 11.9.2019, 11:21

Téměř dokonalý podnik

Co dělat, když je vám 23 let, žijete v Ostravě a pobíráte dávky v hmotné nouzi? Vymyslíte si skoro dokonalý podnikatelský záměr, který spočívá v tom, že založíte facebookový profil fiktivní věštkyně a píšete lidem, že jsou prokletí. Za poplatek jim slíbíte, že je skrz sociální sítě hrozící zkázy zbavíte. Takto se nechalo nachytat 112 důvěřivých žen, které daly mladému „podnikateli“ vydělat skoro 2 miliony korun. Také vám to přijde bizarní?

Žijeme v zemi, která je v podstatě celá ateistická, přesto utrácíme tisíce korun za horoskopy, výklady z karet a abstraktní rady polonegramotných věštkyň. To si zřejmě uvědomil i mladý Kotlár, když se na Facebooku začal představovat jako Edita Jasnovidka Nováková a začal obepisovat náhodné ženy s nabídkou, která se neodmítá. „Vydíral i moji manželku, prý je prokletá a když jí pošle 30 000 Kč, tak z ní to prokletí sundá. Pak zlevnil na 15 000 Kč, což je prý za život našich synů velmi málo, jinak prý zemřou. Tak jsem si dal tu práci, sehnal další ženy, kterým vyhrožoval a podvedl je a podal na něj trestní oznámení. Dobře to dopadlo a dostal flastr,“ popisuje svou zkušenost s podivnými praktikami fiktivní věštkyně Jiří Maria Sieber na svém Facebooku.

Je až neuvěřitelné, že na tuto stupidní výzvu zareagovalo tolik žen. Kotlár skrz sociální sítě nabízel kromě zbavení kletby i čištění duše, numerologii a věštění. Člověku to připadá jako špatný vtip a v těchto chvílích začíná pochybovat o gramotnosti v České republice. Člověka by v roce 2019 ve vyspělé zemi, jakou Česko (údajně) je, nikdy nenapadlo, že se objeví víc než stovka lidí, kteří na něco takového skočí. Pak se nemůžeme divit, že to tu vypadá, jak to tu vypadá.

Otázkou je, čím se Kotlár lišil od běžných věštkyň, které na nás vyskakují v televizi a na internetu. Kdyby nepobíral dávky, udělal si živnostenský list a začal tohle šarlatánství provozovat oficiálně, mohl by se prací věštce a kartáře regulérně živit. Místo toho ho čeká tříletý trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na 4 roky. Do toho všeho musí vrátit sociální dávky a zaplatit pokutu 140 tisíc za neoprávněné podnikání, jinak mu hrozí další dva roky vězení.

Vidíte, že dělat věštkyni může dělat opravdu každý. A horoskopy může psát rovněž každý, dokonce i my. O tom se můžete přesvědčit ve velkém depresohoroskopu, který vám prozradí, co vás čeká na podzim.

Podobné články

Doporučujeme

Další články