fb pixel Zisky a ztráty budeme sčítat, až usedne prach na bojišti, řekl prezident Zeman ve svém projevu – G.cz
Vyhledávání

Zisky a ztráty budeme sčítat, až usedne prach na bojišti, řekl prezident Zeman ve svém projevu

Zdroj: Profimedia.cz

Prezident republiky Miloš Zeman se nám poslední dobou nějak rozmluvil. Je sice bezpochyby záslužné, když se hlava státu rozhodne být svému národu oporou v momentě, kdy je třeba, v případě Miloše Zemana je jeho konání, mírně říčeno, diskutabilní. Proto jsme s napětím čekali, co dnes večer v televizním projevu zazní.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 16.10.2020, 20:24

V poslední době prezident Zeman opět ukázal svoji, dost možná pravou, tvář. V době, kdy celá řada rodin řeší díky pandemii Covidu doslova a do písmene existenční starosti, sedí tento nemocný stařec v Lánech a vysmívá se jim do očí. Z úst hlavy státu by člověk opravdu v současnosti čekal něco jiného, než jedovatá slova o neschopnosti, krachu a povinné četbě. Je to ještě o to víc zarážející, že Miloš Zeman je de facto celou svoji profesní kariéru placený z daní veřejnosti, tedy i těch, které teď tak sprostě uráží. Není divu, že nás jeho další projev, pro změnu televizní, zajímal. Koho urazil tentokrát? Nebo se snad omluvil?

Omluvy jsme se nedočkali,ale nezazněla ani urážlivá slova. Proslov byl ve znamení apelu na veřejnost k zodpovědnosti. Poděkoval zdravotníkům, kterým také vyjádřil svoji úctu.

Prezident zdůraznil nezbytnost nošení roušek. Znovu tím apeloval na lidi, ať chrání sebe i ostatní. „Až usedne prach na bojišti, až tato epidemie odejde, jako až dosud odešly všechny epidemie, budeme sčítat zisky a ztráty. Dělejme vše pro to, abychom touto zkouškou prošli se ctí, nikoliv zbabělostí, nikoliv pohodlností, ale s odpovědností vůči sobě i vůči druhým,“ řekla hlava státu.

Vyzval současně občany, aby věřili odborníkům, nikoliv antirouškařům, zubařům, kardiologům nebo zpěvákům. "Ignorujte názory těchto lidí, protože nejsou odborné,“ nabádal lidi Zeman.

Podporu vyjádřil krokům, které vláda ke zvládnutí současné pandemie podniká s tím, že lepší komunikace by někdy byla vhodná. Nezapomněl ani na ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), kterého označil za vítěze nad první koronavirovou vlnou, a kterému věří, že zvládne i současnou situaci.

Tak děkujeme, pane prezidente, že jste tentokrát nikoho neurazil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články