fb pixel Zeman nedodal soudu důkaz o svém zdravotním stavu, žaloba Bartíka o 5 milionů korun se odkládá – G.cz
Vyhledávání

Zeman nedodal soudu důkaz o svém zdravotním stavu, žaloba Bartíka o 5 milionů korun se odkládá

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Když loni na podzim brněnský radní Svatopluk Bartík napsal na svém Facebooku chvíli před uzávěrkou nominací zájemců o prezidentské křeslo zprávu o tom, že Miloš Zeman má rakovinu a metastáze na více místech, tak tehdejší i současný prezident odvětil, že po něm bude žádat omluvu a rovněž odškodné ve výši 5 milionů korun, které daruje Fondu ohrožených dětí. Dle serveru Aktualně.cz chce však nyní prezidentův právník soudní projednávání přerušit. Zásadním problémem je dle spekulací doložení lékařské zprávy o zdravotním stavu prezidenta Zemana.

Martin Miko
Martin Miko 10.4.2018, 11:52

Na každém šprochu pravdy trochu

Nedodáním lékařské zprávy Miloše Zemana k soudu v rámci civilního řízení na ochranu osobnosti nemohl být prokázán skvělý zdravotní stav našeho prezidenta, což nás velice mrzí. Pravděpodobně však měl facebookový status brněnského radního Svatopluka Bartíka více pravdivých informací, než se čekalo. Ten na začátku listopadu uveřejnil na svém Facebooku status, ve kterém prohlásil, že zdraví Miloše Zemana se nachází v dezolátním stavu. Dle jeho tvrzení má mít Miloš Zeman rakovinu a metastáze na více místech a svou diagnózu zná už od poloviny řijna 2017. Bartík dále ve svém statusu tvrdil, že Zeman léčbu odmítl a má před sebou zhruba 3 až 7 měsíců života. Zdroj těchto informací Bartík samozřejmě neprozradil, ale jejich zveřejnění považoval za důležité, jelikož se jednalo (a stále jedná) o nejvyššího státního činitele a považoval za zásadní, aby o tom veřejnost věděla.

Zdravotní dokumentace prezidenta ČR by celé situaci prospěla

Na zveřejnění této neověřitelné zprávy na internetu reagoval Miloš Zeman podáním žaloby na ochrany osobnosti, ve které požadoval kromě omluvy i 5 milionů korun jako odškodné. Nyní to však vypadá tak, že právník prezidenta republiky žádá o to, aby se soud projednávání případu přestal věnovat s odůvodněním, že bylo na Bartíka zároveň podáno trestní oznámení. Právník chce, aby civilní spor o ochranu osobnosti znovu pokračoval až po ukončení vyšetřování policie.

Dle Aktuálně.cz, které oslovilo některé právníky, je tento krok překvapující, jelikož civilní řízení na ochranu osobnosti by v tomto případě bylo mnohem efektivnější a rychlejší než v případě trestního řízení. Stačilo by v podstatě, kdyby Miloš Zeman doložil aktuální lékařskou zprávu o svém zdravotním stavu, čímž by znehodnotil Bartíkův příspěvek na Facebooku.

Nepředložením kompletní zdravotní dokumentace opět vzniká řada spekulací o zdravotním stavu našeho prezidenta. Lidé by měli vědět, v jakém stavu se nachází zdraví nejvyšší hlavy státu, a proto by bylo dobré, aby zveřejnil kompletní zdravotní dokumentaci a uklidnil situaci, která opět vyvolává řadu spekulací.

A zde se ptáme, co bude dál s ministerstvem spravedlnosti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články