fb pixel Zákeřní trollové zaútočili na Okamuru: Jeho vlastenecká vila se stala terčem análního humoru – G.cz
Vyhledávání

Zákeřní trollové zaútočili na Okamuru: Jeho vlastenecká vila se stala terčem análního humoru

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Tubusová vila Tomia Okamura se v posledních dnech stala terčem internetových trollů, kterým není nic svaté. I když se předseda SPD snaží již čtvrtým rokem získat stavební povolení, aby mohl svůj příbytek dostavět, podle Google Maps stojí na místě jeho bydliště Mešita církve muslimské, Lobotomické sanatorium nebo firma, která se zabývá análními výplachy.

Martin Miko
Martin Miko 10.8.2020, 17:29

Takešiho hrad z Břevnova

O Okamurovu atypickou vilu je v rámci českého internetu velký zájem. Když na Google Maps zadáte adresu jeho břevnovské rezidence, dozvíte se velmi zajímavé informace. Například, že na této adrese sídlí Takešiho hrad, Mešita církve muslimské, Demagogické centrum pro lobotomiky, Anální výplachy s.r.o nebo Lobotomické sanatorium. Za vším hledejme internetové vtipálky, kterým není svatá ani Tomiova nedostavěná vila. Tu staví předseda SPD Tomio Okamura už od roku 2014, ale úředníci si bohužel myslí, že jeho obydlí je na danou lokalitu příliš vysoké. Okamura chce totiž třípatrovou vilu, ačkoliv je zde povoleno mít pouze budovu se dvěma podlažími a podkrovím.

Podle dřívejších informací stojí za návrhem vily švýcarský architekt Christian Kerez a měla vyjít na 20 milionů korun. Až jednou bude dostavěná, tak má disponovat třemi koupelnami a garáží pro 5 automobilů. Nicméně, že by se jednalo o neposkvrněné sídlo tvrdého jádra českých vlastenců, o tom nemůže být řeč - kromě švýcarského architekta s venezuelskými kořeny na budově pochopitelně pracují rovněž ukrajinští dělníci.

Po medializaci bohužel většina z humorných označení z Google Maps zmizela, ale lid se alespoň na chvíli pobavil. A to vše díky článku na portálu iDnes.cz, který s touto informací přišel jako první. Pro diskutující je tato zpráva na úrovni Blesku. Babišův iDnes.cz totiž nakonec článku připojil návod „Jak přidat místa v Google Maps“, takže to celé působí, že se někdo z redakce rozhodl čtenářům článku poradit, jak si z Tomiova domu ještě víc vystřelit. „Tento článek je vhodný pro Premium sekci a ne pro obyčejné neplatící čtenáře,“ rýpe do redakce jeden z diskutujích. Celé je to jedno velké zlo, ale my jsme pro každou špatnost. Takže přihodíme nepatrnou poznámku, že tímto způsobem by se ostatně dal vytrollit i Babišův nebo Kalouskův dům, protože o obsahu částečně rozhodují i sami uživatelé. Google Maps fungují na podobném principu jako například Wikipedie.

Co je na věci možná vůbec nejvíce překvapující? Že v komentářích na iDnes.cz jsou lidé na straně předsedy SPD a myslí si, že používat slovo anál v titulku je nevhodné. Nicméně, v okurkové sezóně by měli být lidé k mediálnímu obsahu trochu tolerantnější.

Okolo Tomia Okamury a jeho SPD je v poslední době živo i v jiných ohledech. Nedávno z jeho hnutí odešla mladá poslankyně Tereza Hyťhová, která se rozhodla, že přejde do Trikolóry Václava Klause mladšího. Ten tak tímto způsobem získal už třetího poslance a vypadá to, že do voleb se karty ještě řádně zamíchají.

Podobné články

Doporučujeme

Další články