fb pixel Zákeřné odmítačky očkování ohrozí v roce 2019 naši planetu, píše Světová zdravotnická organizace – G.cz
Vyhledávání

Zákeřné odmítačky očkování ohrozí v roce 2019 naši planetu, píše Světová zdravotnická organizace

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se ukazuje, že současná poblázněnost, nezodpovědnost a pokrytectví všech biomatek světa, které odmítají očkovat své děti, ohrozí v roce 2019 celé lidstvo. Mezi největší hrozby WHO dál zařadila i cukrovku, choroby spojené s obezitou, znečištění ovzduší a změnu klimatu.

Martin Miko
Martin Miko 21.1.2019, 17:14

Odmítači očkování riskují naše životy

Odmítání očkování od nerozvážných biomatek, které pod tímto článkem s velkou pravděpodobností spustí obrovskou diskuzi, nás podle Světové zdravotnické organizace vyjde velmi draho. Ačkoliv je vakcinace dostupná, biomatkám se díky nezodpovědnému chování opět podaří rozšířit mnoho nemocí, proti kterým už kdysi očkování zabralo. Jde například o spalničky, dětskou obrnu, černý kašel, tetanus nebo žloutenku typu B. Zmiňované spalničky přitom měly být vyhubeny už v roce 2020, kvůli trendu neočkování dětí se tak však bohužel nestane. V roce 2018 totiž podle WHO došlo k nárůstu výskytu spalniček o neuvěřitelných 30 %.

Očkování však není jediný problém, který podle WHO trápí lidstvo. Mezi největší hrozby pro zdraví lidstva patří i znečištěný vzduch, který bohužel dýchá 90 % všech lidí na této planetě. Znečištěné ovzduší tak bylo zařazeno mezi největší problém lidstva pro rok 2019. Špatná kvalita vzduchu se na našem těle podepisuje velmi negativně. Poškozuje nám plíce, znečišťuje oběhový systém a samozřejmě nepomáhá ani srdci a mozku. Podle statistik WHO zemře kvůli špatnému ovzduší odhadem 7 milionů lidí ročně.

Následují civilizační choroby, které způsobují neuvěřitelné dvě třetiny všech úmrtí na celém světě. Je zvláštní, že lidé mají strach z toho, že přijdou o život během teroristického útoku, ale ve skutečnosti je asi tisíckrát větší šance, že zemřou na cukrovku, rakovinu nebo infarkt. Mnoha civilizačním chorobám se přitom dá jednoduše předejít dokola omílanou prevencí jako je sport, zdravá strava, pobyt na čerstvém vzduchu nebo omezení alkoholických a tabákových výrobků.

Problémem jsou i duševní choroby. Bohužel lidé často ani neví, že jsou psychicky nemocní, takže své problémy neřeší. K propuknutí poloviny všech případů přitom dochází už před 15. rokem života. Nemůžeme se tedy divit, že sebevražda je druhou nejčastější příčinou smrti u středoškoláků.

Lidstvo se také stále potýká s problémem léčby HIV. Každoročně totiž na tuto chorobu zemře neuvěřitelný milion osob. Podle WHO je navíc jedním z největších globálních problémů nedostatečná zdravotní péče. Zhruba jedna pětina lidstva pak nemá v návaznosti na krize, války, hladomory nebo přírodní katastrofy přístup ke kvalitní zdravotní péči.

Podívejte se do fotogalerie, kde jsme pro vás připravili soupis největších hrozeb pro lidstvo v roce 2019.

A zde je 5 zajímavostí, které jste o aplikaci Tik Tok absolutně netušili.

Podobné články

Doporučujeme

Další články