fb pixel 5 věcí, které jste možná nevěděli o nebezpečné aplikaci Tik Tok – G.cz
Vyhledávání

5 věcí, které jste možná nevěděli o nebezpečné aplikaci Tik Tok

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Okolo aplikace Tik Tok, kterou hojně využívají mladí, se toho v poslední době napsalo opravdu mnoho. Není divu, když se v současnosti jedná o jednu z nejstahovanějších a nejpoužívanějších aplikací. Za tímto trendem však stojí spousta zajímavostí, o kterých se jen tak nedozvíte. Zde je 5 nejzásadnějších z nich.

Martin Miko
Martin Miko 21.1.2019, 11:14

1. Původně to bylo Musical.ly

V březnu 2018 populární aplikace Musical.ly vydala prohlášení, ve kterém oznámila svůj konec. Výsledkem však bylo sloučení s Tik Tokem, takže kromě designu a pár vylepšení zůstalo vše při starém. Uživatelé na tom v podstatě ještě vydělali, jelikož se dočkali i novinek v podobě technické podpory a překladu aplikace do češtiny.

2. Facebook chce konkurovat Lassem

Když něco na trhu funguje, je logické, že musí přijít konkurence a vytvořit to samé, ale pod jiným názvem. Facebook v listopadu 2018 přišel se samostatnou aplikací Lasso. Rovněž zde jde o vytváření videí o délce 15 sekund, které lze doplnit efekty a hudbou. Ve zkratce se jedná o klasickou krádež nápadu za bílého dne.

3. Líheň nových celebrit

Po vzoru svých předchůdců jako je Facebook, YouTube nebo Instagram, i díky Tik Toku vznikne a vzniká spoustu nových celebrit, které s velkou pravděpodobností ani nebudeme znát. Lidem ve věku 10 až 17 let však tyto celebrity neuniknou, o čemž jsme se přesvědčili, když tiktokové celebrity aka museři doslova vyprodali prostory obchodního centra v Teplicích.

4. Tik Tok je stále na vzestupu

Co se týče oblíbenosti této aplikace ve světě a v USA, údaje mluví za vše. Zatímco v polovině roku 2018 byl Tik Tok v USA sedmou nejstahovanější aplikací, v prosinci téhož roku poskočil na druhé místo. Ze světového pohledu se aplikace pohybuje posledního půl roku mezi třetím a čtvrtým místem.

5. Z tvůrce Tik Toku je dolarový miliardář

Zakladatel a generální ředitel společnosti ByteDance, pod kterou patří i Tik Tok, je 35letý Zhang Yiming z Číny. O Yimingovi se toho moc neví, protože nerad dává rozhovory. Ví se však, že má Instagram, na kterém můžete najít pár fotografií z jeho osobního života. Proslul také jako velký pedant. Své zaměstnance třeba nutí na Tik Toku natáčet videa, a pokud se jim nedaří získat dost lajků, musejí v práci klikovat.

A zde je víkend s Jaromírem Soukupem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články