fb pixel Z Miloše Zemana se na matějské stala atrakce. Lidé z něj měli strach i legraci – G.cz
Vyhledávání

Z Miloše Zemana se na matějské stala atrakce. Lidé z něj měli strach i legraci

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Nebývá zvykem, že by český prezident vyrážel trávit aprílové dopoledne na Matějské pouti. V případě Miloše Zemana však pravidla neexistují a mluvčí Jiří Ovčáček se o jeho radost s námi podělil na svém Twitteru. Hlava státu vyzkoušela strašidelný hrad a nakonec od provozovatelů poutě obdržela i perníkové srdce na památku.

Martin Miko
Martin Miko 1.4.2019, 16:02

Miloš Zeman vyrazil na pouť!

Když vám je 74 let a jste hlavou státu, není nic rozumnějšího než se na apríla sebrat a vyrazit na pouť společně se svou ochrankou a tiskovým mluvčím. Něco takového se v pondělí dopoledne stalo v Česku, když se český prezident Miloš Zeman rozhodl, že zavítá na Matějskou pouť na pražském výstavišti. Mluvčí Ovčáček celou akci okomentoval slovy: "Bylo to fajn :)" a podle dvou fotografií, které ke svému tweetu přiložil, mu nemůžeme nevěřit.

Trošku jsme se nad tím zamysleli a napadlo nás, jestli se náhodou nejednalo o propagační kampaň pro Matějskou pouť. Je možné, že se naše hlava státu stala influencerem? Všichni moc dobře víme, že Zeman většinu věcí, které dělá, nedělá pro peníze, ale proto, že prostě může. Odměnou mu za to třeba jen byl dobrý pocit a velké perníkové srdce.

Lidem se samozřejmě Ovčáčkův tweet příliš nelíbil a berou to povětšinou jako klasickou provokaci, která by teoreticky mohla odvrátit pozornost od jiných věcí, které se budou v blízké době dít. Ovčáček je dokonce osočován z toho, že prezidenta zesměšňuje snad i úmyslně nebo že mu dělá spíše medvědí službu.

Na svém twitterovém účtu už prezidentův mluvčí na negativní reakce samozřejmě stihl reagovat: "Typickým projevem “liberálů” je nenávist. Nenávidí normální lidi, odlišné názory, svobodné volby, vlastní zemi, stáří nebo třeba obyčejnou radost. Otrocky obdivují přetvářku, fráze, faleš a líbivou prázdnotu." To je na Ovčáčka ještě dost mírné, nemyslíte?

Jak vnímáte prezidentovu návštěvu Matějské pouti vy?

A zde vás pravděpodobně překvapí, proč není dobré žít na Slovensku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články