České chvalořečení Čaputové, to je sranda týdne. Sympatická hlava státu není všechno, víme? Zjevně nevíme – G.cz
Vyhledávání

České chvalořečení Čaputové, to je sranda týdne. Sympatická hlava státu není všechno, víme? Zjevně nevíme

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Je sice pěkné, že Slovensko si za svého nového prezidenta zvolilo sympatickou a poměrně pohlednou ženu, na druhou stranu nesmíme zapomínat, že to nemění nic na tom, že se jedná o místo, kde lidé souloží s ovcemi a místo učení se číst pletou v Tatrách korbáčíky. Proč myslíte, že se sem stále hrnou noví a noví Slováci? Kdyby to bylo kvůli lepšímu prezidentovi, už by tu žádný z nich nebyl.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 1.4.2019, 15:01

Východ zaslíbený? To těžko

Slováci sice můžou tvrdit, že jejich země je nejlepší místo na světě, ale když se jich zeptáte, proč už deset let žijí v Praze, vystudovali za peníze českých daňových poplatníků a nyní zde několik let pracují, budou mlčet. V posledních dnech čteme české povzdychy nad tím, že Slovensko je o tisíc světelných let napřed, protože si na rozdíl od nás dokázalo zvolit už podruhé lepší hlavu státu než my. Otázkou ale je: co o té Zuzaně Čaputové sakra víme? Kromě toho, že jsme si o ní přečetli v několika českých článcích pár odstavců a víme, že se staví liberálně k homosexuálním sňatkům a adopcím, tak v podstatě nic.

O Kiskovi jsme si v Česku také mysleli, že je to oblíbený prezident, ale průzkumy ukázaly, že u nás je mnohem oblíbenější než u sebe doma, což může být časem i případ Čaputové. Na českých sociálních sítích se rozmohl takový stupidní nešvar, který spočívá v tom, že někteří lidé se rozhodli opěvovat Slovensko kvůli prezidentce, aniž by tam někdy byli. Nepozastavují se však nad tím, proč se do Česka hrne čím dál víc Slováků. Milý prezident za tím asi nebude.

Sice tam mají hezkou novou hlavu státu, jenže je třeba pamatovat na to, že je to země, která si zvolila nacionalistického Mariana Kotlebu županem (něco jako hejtman) neboli předsedou Banskobystrickického samosprávného kraje. Ano, je tu ten argument s tím, že na rozdíl od Česka má Slovensko už pár let euro, jenže slovenská koruna měla sílu asi jako peníze ze stolní hry Dostihy a sázky.

To, že se na Slovensku objevil prezident, který je žena, je sice pěkné a pokrokové, ovšem uvědomme si pravdu o našich sousedech. Jedná se o pětimilionový stát ve střední Evropě, který ani po 30 letech v demokracii nedokázal opravit vlakové nádraží ve svém hlavním městě, což je ostuda. Budova nádraží v Bratislavě vážně připomíná daleký východ. Člověk si skoro myslí, že se nachází někde v Albánii.

Upřímně jsme rádi za to, že žijeme v zemi, ve které se nemusíme denně modlit, ve které nás nenutí po ránu pít domácí pálenku, ve které si lidé nedávají na zahradu ručně kované kříže s Ježíšem, ve které se dokážeme zasmát sami sobě, ve které by lidé nikdy nikam nezvolili Kotlebu, a ve které není víc ghett než měst.

Sečteno a podtrženo; nepřehánějte to s tím blahořečením Slovenska, protože to není rozhodně takový ráj, jak si myslíte. Zkuste si tam třeba zapálit cigaretu marihuany. Místo pokuty, kterou byste dostali tady, by vás bez problémů mohlo potkat vězení. Bez legrandy.

A zde se aplikace Letgo rozhodla vytvořit apríl, jenže se to moc nepovedlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu