fb pixel Vztyčený prostředníček Radka Vondráčka: Svým kolegům dal jasně najevo, co si o nich myslí. Nebyl první – G.cz
Vyhledávání

Vztyčený prostředníček Radka Vondráčka: Svým kolegům dal jasně najevo, co si o nich myslí. Nebyl první

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Znakem vrcholového politika v Česku je samozřejmě i vztyčený prostředníček před zraky televizních kamer a fotoaparátů. Použil ho Topolánek, Kalousek a nejnověji i předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), který tímto gestem zahájil středeční jednání. Ukázal ho svým kolegům hned na začátku, avšak většina poslanců si toho ani nevšimla. Kamery bohužel ano.

Martin Miko
Martin Miko 22.1.2020, 14:40

Legrace, obhájil Vondráček své chování

„Legrace,“ obhájil své poněkud zavádějící chování předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), který zahájil středeční jednání vztyčeným prostředníkem na své kolegy. Tento akt samozřejmě zaznamenala kamera a zdá se, že z toho navíc měl pořádnou bžundu. Ze strany jednoho z nejvyšších ústavních činitelů v naší zemi to nebyl první prohřešek.

Jen si vzpomeňme na rok 2019, kdy se Vondáček poprvé před zraky kamer zachoval jako vidlák. Samozřejmě, že narážíme na jeho úlet, když po jednom z večírků ve sněmovní restauraci navštívil jednací sál, zaujala ho jednací lavice, na kterou v botách a s kytarou v ruce vyskočil, aby zahrál svým kolegům a kamarádům. Ani tehdy se za celou událost nestyděl a nevnímal to za něco nedůstojného, takže se nemůžeme divit, že vztyčený prostředníček by měl být v jeho očích něčím závažným.

Nad celou situací se podivilo hned několik politiků. Byl mezi nimi i poslanec Dominik Feri (TOP 09), který video s „fakujícím“ Vondráčkem nasdílel na sociálních sítích s komentářem: „Pak že jsem tady nejmladší.“ I předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová se na Twitteru podivovala nad chováním předsedy Poslanecké sněmovny.

A co to vlastně ten zdvižený prostředníček znamená? V překladu se jedná výraz pro vulgární urážlivé gesto, které má symbolizovat penis a skrčené prsty na obou stranách mají připomínat varlata. V angličtině lze tímto gestem vyjádřit urážku „fuck you“, což bychom si mohli přeložit velmi slušně jako „naser si“.

V minulosti se však tímto gestem na veřejnosti proslavili i jiný politici. Jen namátkou vzpomeňme na Mirka Topolánka, Miroslava Kalouska nebo Víta Bártu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články