I Zelení stárnou
Málokterá levicově a ekologicky smýšlející politička nám v hlavě utkvěla tak jako Kateřina Bursíková Jacques. Vstoupila do Strany zelených v roce 2005 a o rok později se z ní stala dokonce poslankyně. To nás samozřejmě nezajímá. Zajímá nás to, že se Kateřině Jacques můžeme i po tolika letech smát. Připomeňme si proto její nejzásadnější trapasy a kauzy.
1. Co je to ta biomasa?
Vzpomeňme na rok 2009, když tehdejší místopředsedkyně Strany zelených navštívila pořad Uvolněte se, prosím s Janem Krausem, ve kterém se jí moderátor zeptal na to, čím se topí v kamnech na biomasu. Kraus se odpovědi ani po několika minutách nedočkal. Z videa se stal virální hit, kterému se všichni smáli. Nejtrapnější ale na celé kauze bylo, když programové vedení ČT tehdy zakázalo reprízovat tento díl v televizi.
2. Konflikt na demonstraci s Tomášem Čermákem
Psal se rok 2006, když proběhl legendární konflikt mezi Kateřinou Jacques a nadpraporčíkem Tomášem Čermákem, který ji po třetím vyzvání a za pomoci donucovacích prostředků donutil nastoupit do policejního vozu. Podle Jacques ji několikrát udeři do hrudníku a klekl si na ni. Celý konflikt je detailně popsán na Wikipedii. Ten Kátin řev nám vážně utkvěl.
3. Kačka a svlíkačka
Na konci března 2019 se Kateřina Jacques rozhodla, že se svlékne v pražské Stromovce, aby se vykoupala v ledovém jezírku. Fotografie nahé Jacques se objevily na sociálních sítích. Samozřejmě se toho chytl bulvár a my jsme pak měli tu „čest“ ji vidět nahou. Neděkujeme.
4. Návrat k biomase
Když se na Instagramu DVTV objevilo smutné selfie Emmy Smetany, která se vyfotila s hořícím Notre-Dame, lidé se samozřejmě bavili na její účet. Do diskuze nad lynčováním mladé moderátorky se zapojila právě i Kateřina Jacques, která si na Facebooku zafňukala, že už 10 let žije jako biomasa a můžou za to zakomplexovaní lidé, kteří dokážou být velmi krutí. A Paroubek.
5. Autorka nejhloupějšího předvolebního sloganu
„S Čínou jako rovný s rovným. Vy nás nepustíte do Tibetu, my vás nepustíme do Unie.“ Tento slogan se objevil na plakátu v rámci voleb do Evropského parlamentu společně s Kateřinou Jacques, která nejspíše věřila, že tím někoho zaujme. Bohužel většina lidí nechápala, jaký vztah má Čína a volby do Evropského parlamentu a na sociálních sítích jí to dali pořádně sežrat.
A zde vás asi nepřekvapí pokrytecký europoslanec Blaško, který nenáviděl Okamuru, ale pak se díky němu dostal do Europarlamentu.