Pokrytecký Blaško skáče ze strany na stranu: Čerstvý europoslanec za SPD byl ještě nedávno zemanovcem, který Okamuru hejtoval – G.cz
Vyhledávání

Pokrytecký Blaško skáče ze strany na stranu: Čerstvý europoslanec za SPD byl ještě nedávno zemanovcem, který Okamuru hejtoval

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vrcholné pokrytectví předvedl důstojník Armády ČR a nově europoslanec Hynek Blaško, který se díky Svobodě a přímé demokracii Tomia Okamury dostal do Europarlamentu. Ještě před dvěma lety ale Blaško tento politický subjekt i jeho předsedu pomlouval na Parlamentních listech. Kruh se konečně uzavřel.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 30.5.2019, 12:31

Mezi láskou a nenávistí je evidentně tenká hranice

Čí kebab jíš, toho píseň zpívej. Tímto heslem se zřejmě řídí čerstvý europoslanec Hynek Blaško (SPD), který z internetu zapomněl smazat některé příspěvky z roku 2017, ve kterých se poměrně nelichotivě vyjadřoval o hnutí SPD, a především o Tomiu Okamurovi, o němž psal poměrně zajímavé věci. „Ten pán lže jako když tiskne, my všichni totiž víme, že SPD je stranou jednoho muže, kde se bez něj nic nehne. Perličkou z komunálních voleb na Vysočině bylo, že tento pán se vezl s SPO, přičemž za kampaň nedal ani korunu. Fuj. Navíc jeho volební priority jsou za hranou reality a rád bych viděl, kde na to chce vzít peníze. Sliby, zase jenom sliby,“ psal Hynek Blaško na serveru Parlamentní listy. Tyto a další Blaškovy citáty objevila facebooková stránka s názvem Diagnóza Tomio Okamura #2, která se na přešlapy SPD vyloženě specializuje.

Paměť Hynka Blaška je ještě slabší, než se zdá. V roce 2018 totiž za SPD kandidoval ve volbách do Senátu PČR jako nestraník, avšak neúspěšně. V letošních volbách do Evropského parlamentu se mu už podařilo být zvolen z 8. místa na kandidátce hnutí SPD, takže na druhý pokus nakonec uspěl. Ještě dodáme, že v roce 2017 Blaško kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny ve Středočeském kraji za SPO – Stranu Práv Občanů neboli Zemanovce, což mu štěstí nepřineslo.

Co ho vedlo k takové razantní změně názoru? Možností je několik. Buď se náhle stal senilním jedincem a spletl si SPD s SPO, nebo ho už nebavilo kandidovat za neúspěšnou SPO, anebo si zkrátka řekl, že se překoná, zapomene na všechny negativní postoje k Okamurovi a přivydělá si k důchodu slušným europoslaneckým platem. Ten se pohybuje okolo 6824 eur čistého měsíčně, což odpovídá zhruba 175 tisícům korun. Europoslance navíc čeká po odslouženém období důchod ve výši zhruba 30 tisíc korun měsíčně, což zatu trochu sebezapření rozhodně stojí.

Doufáme, že si tento článek a hlavně Blaškovy staré FB statusy přečtou i příznivci SPD a udělají si názor sami. To se samozřejmě nestane, ale naděje nás, věčně naivních optimistů, umírá poslední.

A zde vás překvapí, že poslanci z hnutí STAN navrhují pro každého pracovitého učitele rok placeného kreativního volna.

Podobné články

Doporučujeme

Další články