fb pixel Vládní restrikce pokračují: Zavřené hospody i základní školy a zákaz pití alkoholu na veřejnosti – G.cz
Vyhledávání

Vládní restrikce pokračují: Zavřené hospody i základní školy a zákaz pití alkoholu na veřejnosti

Zdroj: Česká televize

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za hnutí ANO) nakonec nepromluvil v pondělí večer ve třech televizích v rámci zhoršujícímu se vývoji epidemie Covid-19. Vláda jednala o bezpečnostních opatřeních celé odpoledne, přičemž hlavními tématy byly povinné roušky, zavírání škol, otevírací doby hospod a restaurací nebo způsoby, jak zamezit shromažďování osob. Tisková konference vlády nakonec proběhla před desátou hodinou. A co nás tedy čeká?

Martin Miko
Martin Miko 12.10.2020, 21:57

Vláda připravila další restrikce

I když ministr zdravotnictví Roman Prymula nakonec nepromluvil k národu, nakonec proběhla tisková konference chvíli před desátou hodinou večerní. Vláda oznámila, že od půlnoci 14. října bude omezeno shromažďování na 6 osob. Toto nařízení bude platit až do konce nouzového stavu, který končí v úterý 3. listopadu. V rámci tohoto nařízení bude rovněž od 14. října platit zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech, přičemž toto nařízení bude rovněž platit až do konce nouzového stavu, jak upozornil premiér Andrej Babiš. To v překladu znamená, že restaurace, bary a kluby budou muset mít zavřeno. Těmito opatřeními by se mělo snížit reprodukční číslo na hodnotu 0,8.

Na Twitteru Romana Prymuly se navíc objevila zpráva o tom, že všechny školy s výjimkou mateřských přecházejí na distanční výuku. Toto nařízení by mělo být platné až do 1. listopadu 2020. Vláda si prý nepřeje, aby se v Česku odehrál stejný scénář jako tomu bylo v Izraeli, a proto se snaží jednat prozatím tímto způsobem. V případě, že nepříznivý vývoj šíření koronaviru covid-19 bude pokračovat, je pravděpodobné, že se nouzový stav ještě prodlouží.

Vláda se rozhodla upravit i ošetřovné. To by mělo zůstat na 60 %, navíc s minimem 400 korun na den. Vláda poprosila zaměstnavatele o pochopení, protože jsou tato opatření doopravdy nutná. Důležité je v současnosti snížit reprodukční číslo, abychom se mohli vrátit zpět do práce a snažili se opět rozhýbat ekonomiku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články