fb pixel Vladimír Kremlík: Tak trochu bláznivý konec jednoho ministra aneb šílenou hvězdou sociálních sítí snadno a rychle – G.cz
Vyhledávání

Vladimír Kremlík: Tak trochu bláznivý konec jednoho ministra aneb šílenou hvězdou sociálních sítí snadno a rychle

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Ještě před pár týdny měl Vladimír Kremlík všechno, co má mít každý úspěšný český politik. Nádhernou mladou přítelkyni, post ministra, relativní moc a srovnaný život. A potom se všechno zhroutilo kvůli dálničním známkám.

Jan Studnička
Jan Studnička 17.2.2020, 16:25

Politické black-ops

Na začátku byl jednoduchý, ale brutální plán. Plán Andreje Babiše na zjednodušení a centralizaci systému státních zakázek kolem dopravy. Minimálně to tvrdí novinář a komentátor Bohumil Pečinka. Podle něj byl dopravácký establishment, míněno firmy, lobbisté, Babiš, právníci… tak tenhle dopravácký establishment nebyl spokojen s tím, jak se rozdělují zakázky na resortu dopravy, kudy tečou peníze a podobně.

Navíc premiér nedávno odhalil svůj Národní investiční plán, ve kterém počítá s přelitím absurdního množství peněz právě do infrastruktury. Ve zkratce, Andrej Babiš potřeboval mít se svými přáteli větší kontrolu nad prachama, které protékají témto resortem. A to se dalo zajistit jednoduše - likvidací Státního fondu dopravní infrastruktury a výměnou prvního náměstka na ministerstvu, Tomáše Čočka.

Podle Pečinky dostal tohle na starost právě tehdejší ministr dopravy Vladimír Kremlík. Když ale nedokázal svůj úkol splnit, “zničehonic” začaly vyplouvat na povrch informace o předražené zakázce na systém dálničních známek.

Pečinka tvrdí, že to měla být klidná, klasická politická vražda. “Ale jéje, průšvih na ministerstvu, to asi budeme muset vyhodit náměstka Čočka, zrušit Státní fond dopravní infrastruktury a možná i sesadit pana ministra Kremlíka.” Takové věci se stávají celkem často, zvlášť v Babišově vládě.

Jenomže co premiér nečekal, byla skupina programátorů, kteří se rozhodli, že udělají e-shop za víkend a přitáhnou na kauzu pozornost úplně všech. A co premiér nečekal už vůbec, byl na popravu nachystaný ministr dopravy Kremlík, který ve finále pravděpodobně úplně zešílel.

No… až po sem to byla docela pravděpodobná teorie Bohumila Pečinky. Dál už je to historie.

Zoufalá situace vyžaduje post na Instagram

Zatímco Andrej se pokusil veřejně nadhodit, že by si dokázal představit sloučení tří ministerstev (aby se mu prachy kontrolovaly ještě líp), ale když viděl reakci veřejnosti, v podstatě pak řekl, že to je stejně stupidní nápad a nikdy by nic takového přece neudělal… Vladimíru Kremlíkovi se hroutil život pod rukama.

Jak jste mohli vidět v úryvku, který se citoval na sockách, Reflexu se podařilo zjistit, že když se Kremlík dozvěděl, že bude obětován, začal pobíhat po všech svých známých v politickém i lobbistickém světě. Skoro tak rychle, jako když předbíhal na Gottově pohřbu, jestli si pamatujete. V kuloárech se ovšem říká, že s Kremlíkem nikdo nechtěl mít nic společného, protože působil… jemně řečeno rozrušeně.

To mělo samozřejmě svůj důvod. Většinou, když jste donuceni odejít z ministerského postu, bývá to největší rána pro vaše ego, ale nebývá to likvidační. Tady byla situace jiná. Víte, před pár měsíci opustil Kremlík svou ženu a dvě děti údajně kvůli Babišově dvorní reportérce Karolíně Slavíčkové a paní Kremlíková si přišla Andrejovi stěžovat. No a Andreje obtěžují lidské emoce, stejně jako každého člověka jeho ražení, takže když měl šanci, přes protesty některých členů ANO Kremlíka prostě vyrazil. Žádné degradování na náměstka, žádný zlatý padák, prostě jeden měsíc odstupného a nazdar.

Nelze se tedy divit, že byl Kremlík při svém kolečku kolem vlivných známých rozrušen. Podle všeho je obtěžkán hypotékami tak, že to sotva dával ze svého ministerského platu a teď bude na dlažbě. Bez ženy. A bez slečny Slavíčkové, ta ho měla opustit prý taky.

Takže ve chvíli, kdy se Babiš musel s nuceným úsměvem fotit vedle programátorů, kteří jako na potvoru pořád tahali pozornost k tomu e-shopu s dálničními známkami, byl už Kremlík úplně batshit crazy.

Problémy s internety

Babiš už si v tu chvíli nepřál nic jiného, než aby se média přestala v celé kauze šťourat, ale to se stát nemohlo, protože na jedné straně měl programátorské dobrovolníky a na druhé straně Kremlíka, který se nonstop vyléval na sociálních sítích tak, že všem lezly oči z důlků.

Vyznával se své milence, flexil svaly v posilce, fotil se na party ve škrabošce s modelkami po boku, pořídil si talíř s nahou ženskou (nebo co) a vzpomínal na to, jak se jedná s Andrejem Babišem. A do toho všeho se mu podařilo se na sockách prásknout, že nenahlásil pokus o úplatek. No prostě cringe roku, za nás ještě trochu lepší meltdown, než měla tenkrát Šlechtová.

Problém s těmi internety má ale premiér i na druhé straně, protože programátoři, kteří měli ZDARMA a PŘES VÍKEND sešít nový e-shop pro širokou veřejnost, překvapivě odvedli shitskou práci. Systém dálničních známek leakuje soukromá data a obecně prostě není k použití. Babiš musí být rád, že je všechny tak od srdce podporoval.

Nový ministr dopravy Karel Havlíček už připravil plán, který má dostat celkovou cenu systému dálničních známek z miliardy na pět set milionů. Minimálně to se povedlo. Jestli to ale bude znamenat konec Státního fondu dopravní infrastruktury, to zatím nikdo neví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články