fb pixel Odvolává, co odvolal a slibuje, co slíbil: Twitter reaguje na Babišovy „otočky“ s Kremlíkem – G.cz
Vyhledávání

Odvolává, co odvolal a slibuje, co slíbil: Twitter reaguje na Babišovy „otočky“ s Kremlíkem

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO) nakonec politickým náměstkem nově jmenovaného ministra dopravy Karla Havlíčka (ANO) nebude. Včera přitom Andrej Babiš tvrdil pravý opak, takže dnes popřel to, co sám řekl. Vyzná se v tom někdo?

Martin Miko
Martin Miko 24.1.2020, 11:23

Z Kremlíka náměstek nebude

„Pan Kremlík nebude politickým náměstek, ani náměstek. To včerejší vyjádření nebyla moje citace,“ řekl dnes ráno premiér Andrej Babiš při představování nového ministra dopravy Karla Havlíčka, který je zároveň i vicepremiér a ministr obchodu a služeb. Bude tedy jedním zadkem sedět na více židlích.

Nicméně Andrej Babiš na tiskové konferenci vyvrátil, to, co vyvrátil a nikdo neví, co vyvrátí příště. Také jste zmatení? My tak trochu také. Připadáme si trochu jako v oblíbené pohádce Pyšná princezna. Tam král také odvolává, co odvolal a slibuje, co slíbil, Ještě včera jsme si totiž mysleli, že z odvolaného ministra Kremlíka bude náměstek, avšak premiér nás dnes vyvedl z omylu. Přitom ve čtvrtekl řekl MF Dnes, že se s panem Kremlíkem dohodl na tom, že zůstane na ministerstvu dopravy jakožto náměstek a bude pomáhat Havlíčkovi v některých věcech. V pátek však nastoupil na tiskovou konferenci a řekl, že to nebyla jeho citace. Otázkou tedy je, kdo za našeho premiéra dává vyjádření jeho bývalému tisku. „To vyjádření nebyla moje citace. Já dostal dotaz na tvrzení, že pan Kremlík má být politický náměstek. Já reagoval, že jsem to taky slyšel, že to někteří navrhují, ale že jsem neměl možnost mluvit s panem Havlíčkem,“ řekl Babiš na tiskové konferenci.

Na základě tohoto pomateného výstupu, kdy jsme se během dvou dnů dozvěděli od premiéra v podstatě opačnou informaci, se hnutí ANO stalo terčem posměchu na sociálních sítích. „Rychle čtěte, než se to zase otočí,“ glosoval situaci například poslanec Dominik Feri (TOP 09) a zároveń sdílel zprávu, že Kremlík náměstkem ministra dopravy nebude.

Jako bonus nás premiér Babiš ujistil o tom, že hnutí ANO má své principy. „Nebudeme zřizovat žádné politické náměstky, ta funkce je dědictvím tradičních stran,“ doslova řekl. Nezapomněl dodat, že se ministerstva slučovat nebudou, takže zatím můžeme být v klidu.

Nevíme, jak vy, ale my máme díky panu premiérovi rozhodně o zábavu postaráno. Lepší páteček jsme si ani nemohli přát.

Podobné články

Doporučujeme

Další články