fb pixel Víte, co znamená protiinvazounský? Nahlédněte do výkladového slovníku slušnočeštiny – G.cz
Vyhledávání

Víte, co znamená protiinvazounský? Nahlédněte do výkladového slovníku slušnočeštiny

Jsou všude, i když mnoho z nich jen tak na ulici nepoznáte. Jakmile ale promluví, je jasno - máte co do činění se slušnočechem. Takový člověk má totiž svůj vlastní jazyk, se kterým jste se určitě setkali minimálně v diskuzích na sociálních sítích, neboť právě zde je slušnočech nejakčnější. Připravili jsme pro vás malý slovník, abyste tomuto typu spoluobčanů líp rozuměli.

Dirk Diggler
Dirk Diggler Aktualizováno 26.8.2019, 15:11

Fráze

Začneme pěti nejčastěji používanými frázemi slušnočechů. Vysvětlíme vám, jaký typ člověk, případně traumatu, se za nimi skrývá, aby bylo jasno, s kým jednáte. Zároveň jsme vynechali totální evergreeny jako "Nejsem rasista, ale..." či "Nechtěj makat, ale berou nám práci!", protože je považujeme za zcela zlidovělé. Upozorňujeme také, že z důvodu čitelnosti jsme slovní uskupení mírně upravili, především jsme opravili hrubky a vynechali užití Caps Locku...

1. "Až vás pak budou znásilňovat na ulici, tak si povíme."

Pokud tuto větu píše muž ženě, přál by si být tím, kdo beztrestně znásilňuje. Pokud žena ženě, přála by si být znásilňována. Anebo by si přála mít alespoň nějaký sex. V 83 % případů platí jako univerzální ukončovač diskuze.

2. "Tak si je nastěhujte domů."

Pisatel je ve většině případů frustrován (jak by řekl on, flustrován) tím, že dlouho bydlel, nebo možná stále bydlí, v mamahotelu. Druhou možností je, že obývá malou bytovou jednotku s někým, koho absolutně nesnese.

3. "On na rozdíl od vás něco dokázal."

Za velmi klasickou hláškou se většinou ukrývá člověk, který toho o skutečném úspěchu příliš neví, a tak za něj považuje popularitu.

4. "A toto pobírá dávky, zatímco slušní Češi nedostanou nic."

Člověk této věty má bohatého souseda nebo úspěšnějšího sourozence, který mu byl vždy předhazován jako vzor. Občas se objevuje ve fantaskní kombinaci "kradou nám práci i dávky".

5. "Je na čase jednat."

Součástí je většinou ještě oslovení, nejčastěji se jedná o výzvu Tomiu Okamurovi. Pronesení této věty znamená, že si dotyčný změní profilovou, případně i úvodní fotografii na FB profilu za nějakou burcující koláž. A to je všechno.

Slova

Mimochodem, když už jsme zmínili, že je slušnočešské fráze občas potřeba luštit, tady pár je pár překladů nejpoužívanější slov...

1. Samozdřejmě = samozřejmě, taktéž bizardní = bizarní, ovšem standartní = standardní

2. Protiinvazounský = protiimigrační

3. Humanitární vědy = humanitní vědy

4. Sluníčkář, vítač = kdokoliv, kdo má odlišný názor

Nyní jste připraveni fungovat na Facebooku a Twitteru! A pokud stále tápete, tady je 6 typických znaků slušného Čecha.

Podobné články

Doporučujeme

Další články