"Nechtěj makat, ale berou nám práci" aneb 6 typických znaků slušného Čecha – G.cz
Vyhledávání

"Nechtěj makat, ale berou nám práci" aneb 6 typických znaků slušného Čecha

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vidíme je takřka všude – na protiislámském venčení psů s Tomiem Okamurou, v tlačenicích při velkých slevových akcích na máslo a vejce, v prvních řadách na koncertu Ortel nebo ve frontě na úřadu práce, i když je nezaměstnanost na historickém minimu. Ve světě pro ně existuje mezinárodní termín „white trash“, ale my jim říkáme spíše sockolidi, burani a bílí degeši. Oni však sami sebe nazývají slušnými Čechy nebo vlastenci.

redakce G.cz Aktualizováno 8.12.2019, 20:47

Ve své podstatě jde o subkulturu, která se vyznačuje typickými znaky, které je zapotřebí upřednostnit v šesti bodech.

1) Taška z Kauflandu jako módní doplněk

Zatímco vaši úspěšnější vrstevníci nosí hipsterské batohy skandinávských značek nebo luxusní kabelky zakoupené v Pařížské ulici, vy víte nejlépe, co je pro vás dobré. Taška z Kauflandu má tradiční a nadčasový design a navíc je praktická. Svým způsobem se nošením igelitky z Kauflandu stáváte trendsetterem, jelikož vás svým způsobem sponzorují, protože posílání laciných vtipů do rubriky zábava v jejich letáku vám občas hodí slušnou kačku.

2) „Nechtěj makat, ale berou nám práci!“

Nemáte práci, protože vám ji berou přistěhovalci. To alespoň tvrdíte svým blízkým, úřednici na pracáku, a dokonce to píšete i na sociálních sítích. Bohužel nic neumíte, protože kdybyste něco uměli, tak byste přeci práci měli. Slovy komika Louise C.K. se to dá shrnout takto: „Ovšemže nám cizinci berou práci, ale jestliže vám někdo bez kontaktů, peněz a znalosti jazyka bere práci, pak možná stojíte za houby vy!“

3) Černoch i Arab mají hezčí holku než vy

Je to velice depresivní, když vyrazíte do Prahy s rodinkou na muzikál a do Mekáče a při procházce historickým centrem potkáte krásné české dívky, které randí se svalnatými cizinci. Pravděpodobně jsou obdařenější než vy a navíc se umí oblékat. To zabolí u srdce, obzvlášť při prohledu na vaši bachyni.

4) Hloupá tetování hloupých lidí na ještě hloupějším místě

Internet je zaveden i do vesnic, a dokonce ho mají i lidé v Sudetech, proto se čeští sockolidé inspirují v zahraničí. Zatímco nejspíše pocházíte z matky, která má nad zadkem tribal tetování, tak vy máte v lepším případě tetování na krku, což vás rozhodně rozlišuje od ostatních. Pokud jste slušnočeška, tak máte na podbřišku logo kapely Ortel, jelikož je to jediný způsob, jak vzrušit svého partnera.

5) Politické názory šíříte CAPS LOCKEM

Mít názor na současnou politickou situaci je velice důležité. Česká televize a Český rozhlas bohužel lžou a manipulují. Naštěstí jsou tu proruské, dezinformační weby a hlavně videa Tomia Okamury, která utváří názor 10 % Čechů. Což je vlastně lež, protože piráti jsou počítačoví experti, kteří zmanipulovali volby a navíc chtějí zlegalizovat heroin! Uprchlíci a ilegální imigranti už dva roky stanují na našich hranicích, ale mocný Okamura je tam drží silou vůle. Pocit bezpečí vám však nezajistí ani fakt, že jsme jednou z nejbezpečnějších zemí světa.

6) Vlastenecká hudba nejlépe zní na Řípu

Mezi rádiem Blaník a popcorn párty s DJem Láďou se ve vašem hudebním rozletu vždycky najde místo na nějakej vlasteneckej rock neboli rak. Pokud nevytáhne strejda z Moravy magneťák a nepustí Derazitéza od Brichty, tak to zkrátka není správná rodinná sešlost. Nejvyšší hrdost nastává, když u táboráku položíte lahváče Braníka a buřty na zem, chytnete se levou rukou za srdce a společně zazpíváte Mešitu od Ortelu. Vrchol vlastenectví je pak vylízt na Říp a u toho poslouchat poslouchat akustický koncert Tomáše Ortela. To jsou ty případy, kdy můžete být hrdí na to, že jste slušní Češi.

A zde se z poctivých nácků staly internetové nuly.

Podobné články

Doporučujeme

Další články