fb pixel Veřejné poděkování Matějovi Stropnickému za vyřazení ČSSD ze sněmovny – G.cz
Vyhledávání

Veřejné poděkování Matějovi Stropnickému za vyřazení ČSSD ze sněmovny

Zdroj: profimedia

Po Zelených se Matějovi Stropnickému podařilo pohřbít další levicovou politickou stranu, konkrétně ČSSD, která po „husté“ kampani nakonec ve volbách do Poslanecké sněmovny získala pouhých 4,65 % hlasů. To znamená, že se nedostala ani do sněmovny. Proto bychom tímto článkem chtěli veřejně Stropnickému poděkovat za to, že se mu daří ničit levicové politické strany.

Martin Miko
Martin Miko 11.10.2021, 22:51

Matěji, jsi skvělej

Málokterý český politik si do svého životopisu může napsat, že se mu při volbách do Poslanecké sněmovny podařilo během čtyř let „potopit“ hned dvě levicové politické strany. Jenže to neznáte Matěje Stropnického! Zatímco v roce 2017 se mu podařilo pohřbít Stranu zelených, tak tento víkend se mu podařilo dostat z Poslanecké sněmovny i ČSSD, která se ještě před pár lety mohla pyšnit pozicí nejsilnějšího politického subjektu v Česku. Jenže tyhle časy jsou tytam a zoufalá doba si očividně žádala zoufalé činy. I proto se skomírající ČSSD v roce 2021 rozhodla oslovit Matěje Stropnického jakožto poslední naději.

A tak Matěj společně s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou vytvořil hustou dvojku, která navštěvovala fabriky společně s inspektory, policisty a celníky, aby dohlédla na to, jak se zaměstnavatelé chovají ke svým zaměstnancům. Ve skutečnosti to na lidi působilo tak, že se Matěj Stropnický přijel vyfotit v reflexní vestě a fotografií se následně pochlubil na sociálních sítích. Tento druh pravděpodobně ilegální kampaně na voliče nezapůsobil, ale naopak je ještě více naštval. Hustá dvojka nejspíše zapomněla na to, že dělat si kampaň na fabrikách, které zaměstnávají stovky lidí, není nic moc „hustýho“. Kdyby se nejednalo o ministryni a jejího poradce, ale o investigativní novináře nebo aktivisty, bylo by to všem nejspíš jedno, a naopak by jejich čin někdo ocenil. Jenže takhle doopravdy ne.

Následovala tři „hustá“ videa od husté dvojky, nad kterými zůstával rozum stát. Obzvlášť, když se zamyslíte nad tím, že vám o rovnosti, zdaňování bohatých a znárodňování vypráví majitel zámku a žena, jež bere několik let plat přes 200 tisíc měsíčně. Navíc s hláškami typu: „Šlo to za Husáka, půjde to i teď,“ nebo „Zloději přitvrzují,“ čímž se Stropnický chtěl navážet do ODS. Tento content také s vysokou pravděpodobností mnohem více lidí odradil, než přesvědčil k tomu volit ČSSD. Zato také převelice jménem celé redakce děkujeme za 4 roky bez sociálních demokratů, kteří akorát posloužili k tomu, aby bylo hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem hned 8 let u moci. Přísloví kdo seje vítr, sklízí bouři zde platí na 1 000 %.

Podtrženo, sečteno – za špatnou kampaň ČSSD může primárně Matěj Stropnický, který od března 2021 radil paní Maláčové v oblasti politické komunikace. Následně mu v květnu byla nabídnuta od Jana Hamáčka možnost kandidovat v Praze jako nestraník, což přijal. Tím pádem veřejně neděkujeme pouze Stropnickému za to, že nabídku přijal, ale i Janu Hamáčkovi za to, že ho něco takového napadlo. Tím se v podstatě vysvětluje i to, proč Hamáček po volbách okamžitě rezignoval. Děkujeme a sbohem a šáteček.

Podobné články

Doporučujeme

Další články