fb pixel Předvolební kampaň ČSSD? Maláčová začala kontrolovat fabriky a Stropnický se na tom chce přiživit – G.cz
Vyhledávání

Předvolební kampaň ČSSD? Maláčová začala kontrolovat fabriky a Stropnický se na tom chce přiživit

Zdroj: Facebook.com - Matěj Stropnický

Akce FÉROVÁ PRÁCE je tu, oznámila v úterý na svém twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Ta vyrazila společně s inspektory, policisty, celníky a Matějem Stropnickým zkontrolovat české fabriky. „Vydala jsem se s nimi, abych si o kontrolách udělala obrázek!“ napsala Maláčová. Stropnický navíc nabyl dojmu, že je součástí státního aparátu a tak trochu zapomněl, že si po boku paní ministryně přijel jen dělat předvolební PR.

Martin Miko
Martin Miko 21.7.2021, 12:06

Může Stropnický chodit lézt do cizích fabrik?

Jak to vypadá, když se přelétavý politik rozhodne vyrazit po boku ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové se státními úředníky do českých fabrik zkontrolovat dodržování pracovních předpisů? Také jsme to nevěděli, dokud se nám samotný Stropnický nepochlubil. Ten nejspíš získal po odvysílání Výměny manželek dojem, že může chodit všude, kde se mu zlíbí, a dělat si předvolební kampaň. „Dneska jsem se poprvé s Janou Maláčovou, třicítkou inspektorů práce, dvaceti policajty a celní správou účastnil jedné z kontrol v rámci akce Férová práce ve velké fabrice – konkrétně ve firmě Persona International CZ, s.r.o. v průmyslové zóně Krupky na Teplicku. Jde o to, aby se začalo hlídat to základní: od kdy do kdy a co za to,“ sdělil světu Stropnický své zážitky z úterního dne na facebooku. „Nás s Janou se ovšem záhy, zdvořile a neodbytně ujal pan ředitel, jemuž se všechno na firmě zdálo pochopitelně bezvadné. Zaměstnance jsme průběžně zdravili, takže jsem v jednu chvíli využil toho, že je pan ředitel o pár kroků napřed, vrátil jsem se k jednomu ze strojů a ženy u nich oslovil. Ředitel byl ovšem vzápětí opět u mě, přičemž začal okamžitě vyhrožovat, že zavolá policii a nechá mě vyvést, jestli budu mluvit se zaměstnanci,“ popsal dále v příspěvku svůj zážitek z fabriky Matěj Stropnický s pocitem, že právě vykonává hrdinský čin.

Jenže se tak trochu spletl a novináři i lidé mu to nyní dávají pěkně „sežrat“. Jeho příspěvek naštval například i Erika Taberyho z Týdeníku Respekt. „Tohle je podle mě naprosto za hranou všeho. Politik se účastní akce, kde nemá co dělat. Vůbec se majiteli nedivím, že chtěl zavolat policii. A ještě si na tom dělá kampaň. Kde to jsme?“ napsal naštvaně na svém facebooku Tabery. Podobně zareagovaly i další desítky uživatelů facebooku pod příspěvkem Stropnického. „A ty jsi inspektor, nebo co, že si zajdeš do fabriky a začneš vyslýchat zaměstnance?“ zeptal se jeden z uživatelů. A podobných reakcí stále přibývá.

Nejbizarnější na tom všem je, že Stropnickému přijde naprosto normální, že se společně s policií, ministryní a celní správou zúčastní kontrolní akce, kde se vyptává zaměstnanců, jak se jim pracuje. A následně se diví, když ho zastaví ředitel. Opravdu se takto dělá v roce 2021 předvolební kampaň ČSSD? Stropnický tak trochu zapomíná, že není v roli levicového aktivisty ani investigativního dokumentaristy nebo novináře, ale politika, který na podzim hodlá kandidovat za ČSSD. A to navíc z druhého místa.

Svůj příběh popsal a veřejně postnul i Production Manager – Packaging z firmy Edgewell, kde Maláčová a Stropnický také „úřadovali“. Doporučujeme si to celé přečíst a následně usoudit, jak asi probíhá ta akce FÉROVÁ PRÁCE.

Tohle budou ještě zajímavé volby. Už aby to skončilo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články