Velebův poslední velký útěk: senátor končí v politice, tak sbohem a šáteček – G.cz
Vyhledávání

Velebův poslední velký útěk: senátor končí v politice, tak sbohem a šáteček

Veleba nebude obhajovat post senátora a zráoveň skončí v čele Strany práv občanů. Veleba se v lednu postaral o menší poprask, když odmítl vysvětlit peníze, které do kampaně Miloše Zemana vložila jeho strana i spolu Přátelé Miloše Zemana, jehož je senátor členem. + DALŠÍ 1 FOTKA

Tak tenhle nám fakt chybět nebude. Senátor Jan Veleba oznámil, že na podzim nebude ve volbách svůj post obhajovat a zároveň řekl, že s koncem března odchází z vedení Strany práv občanů. Muž, který rád prchá, se hodlá věnovat publikační činnosti. Třeba napíše Zemanovu biografii, co vy na to?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.3.2018, 15:41

Adieu, Honzo!

Senátor a šéf Strany práv občanů Jan Veleba končí s politikou. Oznámil to v pátek během tiskové konference s tím, že v podzimních volbách nebude obhajovat svůj mandát. „Mám pevný názor, že člověk musí vědět, kdy má skončit,“ dodal sedmdesátiletý Veleba.

Zároveň už na konci března rezignuje na post hlavy Strany práv občanů. „Je potřeba zachovat si zdraví a duševní svěžest, politika je zvlčilá,“ vyhodnotil situaci senátor. Sám o tom ví jistě hodně; způsobil menší skandál, když doslova utekl z rozhovoru s Martinem Veselovským na DVTV.

Nebyl totiž schopen odpovědět na otázku, kde se vzaly peníze, které na Zemanovu předvolební kampaň vynaložil spolek Přátelé Miloše Zemana, jehož je aktivním členem. Stejně tak se vykrucoval z dotazů ohledně více než milionu korun, které jeho SPO investovala do výroby a instalace Zemanových reklamních bannerů, a tak se prostě uprostřed věty zvedl a odešel.

Čemu se hodlá Veleba věnovat dál? Chtěl by dělat něco záslužného a realizovat se ideálně v publikační činnost zaměřené na zemědělství, obor, který je mu nejbližší. Nám by se ale líbilo, kdyby se pustil do sepisování memoárů svého hradního oblíbence. Takový chvalozpěv by se psal jedna radost! A kdo ví, kdyby spolu trávili víc času, třeba by Honza Miloše nakonec taky k nějakému tomu definitivnímu odcházení dokázal přesvědčit. Byl to ostatně on, kdo před časem prohlásil, že by měl prezident upravit svůj program, protože to co on by nezvládal ani člověk zdravý a mladý.

A tady 5 zásadních momentů ze Zemanovy inaugurace.

Podobné články

Doporučujeme

Další články