fb pixel
Vyhledávání

Vědecký objev: vánoční kapr je antidepresivum!

Rybí maso je plné psychofarmak. Konečně tedy víme, proč jsou Vánoce svátky klidu a míru.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 4.12.2017, 09:06

„Antidepresiva se přes čističky dostávají do těl ryb,” informuje web České televize. “Ty jsou pak bezstarostné, což je může stát život.“ Z článku se dále dozvídáme, že ryby v tocích, kam vyvěrají čističky odpadních vod, ovlivňují psychoaktivní látky jako antidepresiva, jejichž zbytky se do vody tímto způsobem dostávají. Ryby se méně bojí, což může vést k tomu, že se včas neukryjí před predátory. Ukázal to prý výzkum fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity.

A pozor – obliba antidepresiv stále roste, což platí nejen pro Českou republiku, ale třeba i pro USA. Mezi roky 1999 a 2014 vzrostlo množství těchto léků, kterých Američané zkonzumovali, o 65 procent. Zařízení na čištění a úpravu vody na to nestačí reagovat – nemají prostředky na to, aby se v nich voda dokonale vyčistila.

Až tedy za pár dnů usednete ke štědrovečerní rybí polévce a smažené rybě a popřejete si „šťastné a veselé Vánoce“, dostane to zcela nový rozměr. Konečně budete vědět, proč jste o svátcích klidu a míru tak bezstarostní. Ano, to rybí maso… To maso, které ve vás vyvolává pocity uvolnění, a smíření a povznesenosti nad problémy, zatímco vedle vás vesele plápolá stromeček…

Koloběh se uzavírá. Kdosi měl depku, vzal si prášky, vyčural je, prošly čističkou, vytekly do řeky, dostaly se do ryb, vy jste snědli ty ryby, prášky vyčuráte a tak pořád dokola. A pak že svět není stále šťastnějším místem k životu!

A TADY si přečtěte, jak vypadaly Vánoce za totáče.

Podobné články

Doporučujeme

Další články