fb pixel V kůži Mariana Bojka: Kdo je muž s lízátkem, který do sněmovny přitáhl nůž? – G.cz
Vyhledávání

V kůži Mariana Bojka: Kdo je muž s lízátkem, který do sněmovny přitáhl nůž?

Zdroj: Facebook - Lubomír Volný oficiál

Do sněmovního sálu přišel s nožem, aby si nakrájel svačinu, v budově Poslanecké sněmovny ČR se pohybuje zásadně bez roušky, takže kolem něj bylo postaveno plexisklo za 30 tisíc, a všude se zásadně pohybuje po boku Lubomíra Volného, se kterým v podstatě nepřetržitě cucají lízátko. Řeč je samozřejmě o bývalém báňském záchranáři Marianu Bojkovi, jenž do politiky vstoupil už jako starobní důchodce. Za to, že se stal poslancem, nemůže nikdo jiný než Tomio Okamura.

Martin Miko
Martin Miko 26.3.2021, 11:23

Bojko a Volný jsou kamarádi do deště

Díky Okamurovi se v roce 2017 mohl do politiky dostat doopravdy každý. Stačilo jen zatnout zuby, odkývat Okamurovy xenofobní názory a na podzim jste se rázem stal poslancem. Své by o tom mohli povědět i lidé typu Lubomír Volný, Miloslav Rozner, Tereza Hyťhová nebo bývalý báňský záchranář ve starobním důchodu Marian Bojko. Ten je v posledních měsících středem pozornosti především díky svému politickému parťákovi Volnému, s nímž je v současné době členem mimoparlamentní strany VOLNÝ blok – Česká suverenita.

A co je vlastně cílem VOLNÉHO bloku? Prý by rádi sjednotili národovecké a vlastenecké síly pro říjnové volby do sněmovny za účelem vyvolání referenda o vystoupení ČR z EU a NATO. Dále by Volný společně s Bojkem rádi bojovali proti cenzuře nadnárodních mediálních korporací a sociálních sítí nebo by dali lidem právo rozhodovat o tom, jestli se nechají očipovat. Ano, tohle doopravdy stojí v programu moravskoslezských politiků, kteří se stali poslanci díky Okamurovu SPD. A navíc je zvláštní, že Volnému ani Bojkovi jejich program nepřijde v podstatě totožný s tím, co nám hlásá už x let Okamura. Podle současných volebních preferencí to naštěstí vypadá tak, že se jich podruhé spousta z nich do sněmovny už nedostane.

Sám Bojko je přitom v politice právě díky zmiňované SPD, které byl několik let součástí. Do vyšší politiky vstoupil už jako angažovaný důchodce v roce 2016, když se mu v rámci krajských voleb podařilo stát zastupitelem Moravskoslezského kraje. Ve funkci krajského zastupitele působil ve výboru pro zahraniční a přeshraniční spolupráci a jako člen komise pro regionální rozvoj a cestovní ruch. Koalice Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů (SPO) tehdy získala 7 % hlasů. Bojkovi se podařilo uspět i v komunálních volbách v roce 2018, což mu vyneslo post zastupitele. Po odchodu z SPD v březnu 2019 vstoupil do hnutí Jednotní – alternativa pro patrioty (JAP), za které se pokusil kandidovat do Evropského parlamentu, jenže neuspěl. Bojko tehdy SPD opustil společně s Lubomírem Volným a Ivanou Nevludovou kvůli sporům s vedením hnutí.

V únoru 2021 se společně se svým kolegou Lubomírem Volným rozhodli sjednotit vlastenecké síly pro říjnové volby do sněmovny a přišli se seskupením Volný blok Česká suverenita. Bývalí poslanci SPD v podstatě zkopírovali program svého bývalého chlebodárce a snaží se své příznivce zaujmout porušováním vládních nařízení. Po budově Poslanecké sněmovny chodí zásadně bez roušky a při poslaneckých schůzích ji také nenosí. Proto byli také vykázáni z jednacího sálu sněmovny. Kvůli jejich společné neukázněnosti bylo kolem nich postaveno velké plexisklo za 30 tisíc korun, aby byli ostatní poslanci chráněni před covidem-19. Podle odborníků však tento způsob ochrany zastaví jen velké kapénky, ale aerosol ne. Tudíž se nejedná o dostatečně efektivní ochranu.

Mezi další rebélie této rozporuplné dvojice patří i například jejich lízátková revoluce. „V sobotu 20. března zahájil Volební blok svoji kampaň. Poslanci Bojko a Volný se šli projít s občany Moravskoslezského kraje. Protože je možné konzumovat venku potraviny bez nasazení roušky, rozhodli jsme se pochodovat za svobodu s lízátkem v puse. Bylo to naprosto úžasné setkání s lidmi, kteří mají stejné smýšlení jako my a jsou ochotni pochodovat a lízat lízátko, aby tak demonstrovali svůj názor na nesmyslná vládní opatření a podpořili Volný blok,“ řekl poslanec Bojko pro web volnyblok.cz. „Často jsem slyšel, že je to takový BOJKOt vládních nesmyslů,“ dodal Bojko, který o pár dnů později donesl do sněmovny nůž, aby si připravil svačinu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články