fb pixel Už je tady zas! Vláda vyhlásila nouzový stav, který bude platit do Vánoc. Co všechno opět nesmíme? – G.cz
Vyhledávání

Už je tady zas! Vláda vyhlásila nouzový stav, který bude platit do Vánoc. Co všechno opět nesmíme?

Zdroj: Profimedia

Vláda v demisi se na základě čtvrtečního jednání rozhodla vyhlásit nouzový stav, který bude platit po dobu 30 dnů, tedy až do Vánoc. I když se ještě na začátku tohoto týdne myslelo, že celoplošný nouzový stav nebude nutný, nakonec vláda Andreje Babiše (ANO) neodolala a vyhlásila jej po vzoru Rakouska nebo Slovenska. S nouzovým stavem nás bude čekat spousta zákazů a nařízení. Na co všechno se můžeme „těšit“?

Martin Miko
Martin Miko 25.11.2021, 17:32

Babišova vláda se kvůli epidemii covidu-19 rozhodla znovu vyhlásit nouzový stav, a to od dnešní půlnoci. Platit bude po dobu 30 dnů a využit bude primárně k omezení pohybu a sdružování osob, uzavírání škol, obchodů a provozoven, k jednoduššímu povolání armády nebo například k rychlejším nákupům ochranných pomůcek a dalších zdravotnických potřeb. A jak se nás budou nová nařízení týkat?

Nová opatření budou platná od pátečních 18 hodin. Týkat se budou opět restaurací, klubů a barů, které budou muset být zavřeny po 22. hodině, otevřít budou moct až po páté hodině ranní. Na veřejnosti bude navíc zakázáno popíjení alkoholu. Co se týče obchodních center, zde bude zakázáno konzumovat jídlo, ale bude zde možnost vzít si jídlo s sebou. Jídelní zóny v OC budou tedy zakázané.

Mezi další zákazy patří například konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Vláda stanovuje maximální počet účastníků na společenských akcích, sportovních utkáních a vzdělávacích konferencích maximálně na 1000 osob, a to navíc očkovaných nebo po prodělání covidu. Další hromadné akce typu oslav, večírků nebo plesů bude smět navštívit od pátečního večera maximálně 100 osob. Pohřby budou fungovat i nadále bez omezení.

Nouzový stav byl vyhlášen už potřetí. Babiš v rámci tiskové konference zmínil, že je nevyhnutelné zavést povinné očkování pro některé profese nebo určitou věkovou kategorii. Co si o tom myslíte?

Podobné články

Doporučujeme

Další články