fb pixel Úprk Schillerové před novináři je sranda. Že ministryně kvůli neznalosti jazyka vynechává jednání EU, už ale ne – G.cz
Vyhledávání

Úprk Schillerové před novináři je sranda. Že ministryně kvůli neznalosti jazyka vynechává jednání EU, už ale ne

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Ministryně financí Alena Schillerová lže o svých jazykových schopnostech a neumí téměř ani žbleptnout anglicky. V roce 2020 úsměvné, ale u ministryně rovněž problematické, protože vyšlo najevo, že kvůli jazykové bariéře vynechává jednání EU. Rozhodně je to téma, které by měly řešit média, ale asi ne tak, jako to udělaly ze CNN Prima NEWS v reportáži, která se stala virální ani ne 24 hodin po zveřejnění. Zrovna my dobré srandě nikdy neřekneme ne, jen při tom prosím nezapomínejme na jádro problému.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 15.5.2020, 13:02

Schillerová nemluví anglicky!

Skandál pohnul českou společností - Alena Schillerová neumí anglicky! U běžné paní v jejím věku celkem standard a žádný velký problém. Jenže Schillerová není běžná paní. Je to česká ministryně financí, navíc ve vládě člověka, který se za nedostatečnou jazykovou vybavenost v minulosti nejednou obouval do svých politických oponentů i kolegů. To vše se ale stále dá odpustit, případně napravit. Jenže to bohužel znamená především to, že máme ministryni, která kvůli jazykové bariéře vynechává jednání ministrů EU. A to je problém.

I proto - nebo spíš hlavně proto - když začátkem května vyšlo najevo, že Schillerová úroveň svých jazykových znalostí mírně řečeno trochu přecenila, pobouřilo to českou společnost a stalo se to zájmem zdejších novinářů. Ano, rozhodně to je věc, které by se média měla věnovat. Ale asi ne úplně tak, jak to udělala CNN Prima NEWS v reportáži, která se stala okamžitě virální...

Kvůli tomuto husarskému kousku jsme se nedozvěděli nic o analýze pomoci evropských zemí aerolinkám. Jak jste viděli, Schillerová po prvních slovech v angličtině utekla z dohledu, což později označila za "možnou chybu". Ano, Aleno, nebyla to nejlepší reakce, na druhou stranu, kdo vás může vinit? Po několika dnech, kdy si z vás celá země dělá srandu, na vás nějaká kráčmera ze zpráv vytáhne totéž při natáčení rozhovoru! A bez předchozího upozornění, čímž z vás udělá živoucí meme. To se nedělá! Na druhou stranu, lhát se taky nemá.

Fór ze základky, který spáchala reportérka CNN Prima NEWS, odvedl pozornost od jádra pudla - že Schillerová nechodí na důležitá jednání, nereprezentuje nás za hranicemi ideálně a především, že nerozumí tomu, co vede, a sice financím a ekonomice. To poslední přece vůbec nesouvisí s její angličtinou, říkáte si asi. Ne, nesouvisí - ale je to pravda. A o to jde.

Ale my jsme samozřejmě ti poslední, kteří by odmítali příležitost užít si pár povedených memes a posměvačných twitterových komentářů na cizí účet, takže...

Schillerová se díky této kauze zařadila po bok Aničky Dajdou ze SuperStar a lyžaře Stanislava Řezáče do skupiny nejlepších angličtinářů v České republice. Část z nás se zasmála, část rozlítila a pohoršila. Schillerová si možná dá pár jazykových kurzů, určitě ale neodstoupí. A nyní můžeme všichni vesele pokračovat v našich životech!

Podobné články

Doporučujeme

Další články