fb pixel Uprchlíci z ANO: Vokřál opustil protikorupční hnutí kvůli korupci, Krnáčová chtěla napsat knihu – G.cz
Vyhledávání

Uprchlíci z ANO: Vokřál opustil protikorupční hnutí kvůli korupci, Krnáčová chtěla napsat knihu

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Protikorupční hnutí ANO to v současné době nemá v Brně příliš lehké. Po rezignaci jejich místopředsedy a bývalého primátora Petra Vokřála totiž s velkou pravděpodobností dojde ke zrušení brněnské organizace, která byla v minulosti spojována s pochybnými kauzami. Nové krajské předsednictvo tak vznikne znovu a začne se s čistým štítem.

Martin Miko
Martin Miko 15.6.2020, 16:14

Je čas udělat hnutí ANO pá, pá

„Neobětoval jsem deset let života na to, aby to finále někdo kazil,“ napsal na svůj Twitter před víkendem předseda hnutí ANO Andrej Babiš společně s odkazem na článek, který informuje o tom, že premiér navrhne předsednictvu svého hnutí zrušení brněnské organizace a následovnému znovuvytvoření s novými tvářemi. Hnutí ANO se totiž prezentuje jako protikorupční, takže současné i minulé kauzy některých brněnských politiků vůbec nepřipadají v úvahu. Řeč je samozřejmě například o loňské kauze s bývalým místostarostou Jiřím Švachulou, který byl podezřelý z korupce, nebo o brněnské korupční kauze s policejním názvem Stoka.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz řekl bývalý primátor Brna Petr Vokřál, že zrušit buňku ANO v Brně navrhoval už kdysi, avšak první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek o tom nechtěl slyšet a pokládal to za špatný nápad. Proto to dopadlo tak, že Vokřál na začátku června z hnutí ANO odešel, i když dlouhodobě patřil k nejvýraznějším postavám politické scény v Brně.

O členství v hnutí ANO by mělo přijít v Brně 200 lidí. Podle Babiše však v blízké době proběhne mimořádný krajský sněm, kde se bude volit nové krajské předsednictvo, ale už bez Vokřála, který v politice pravděpodobně skončí. Pro hnutí ANO není poměrně velká fluktuace politiků a dalších osobností, které přichází a odchází, žádným překvapení. O tom vás ostatně přesvědčí i následující galerie, která vám připomene osobnosti, na které jste už možná dávno zapomněli.

Pokud vaše paměť nesahá ani do roku 2018, tak bychom vám rádi připomněli politický rap Petra Vokřála, který chtěl takříkajíc "udělat legraci", ale bohužel byl nakonec všem leda pro smích. Píseň „Song jako Brno“ tehdy nahrál pod pseudonymem MC Povokřál a zařadil se do škatulky předvolebního politického rapu, který na voliče nefunguje. Nepříjemný poslech.

Po zkouknutí tohoto klipu jsme přesvědčeni o tom, že Petr Vokřál by už nikdy neměl rapovat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články