fb pixel Trump slaví třetí rok v Bílém domě! A všichni ještě žijeme! Chce se zvolat "hurá" – G.cz
Vyhledávání

Trump slaví třetí rok v Bílém domě! A všichni ještě žijeme! Chce se zvolat "hurá"

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Jsou to přesně na den tři roky, co si Američané zvolili na pozici prezidenta Spojených států a vrchního velitele největší a nejsilnější armády, která kdy spatřila světlo světa, kontroverzního podnikatele a humanoidní pomeranč Donalda Trumpa.

Jan Studnička
Jan Studnička 20.1.2020, 12:32

Fake news!

Říct, že Trumpovo prezidentování vzbuzuje vášně by bylo hrubé podhodnocení situace. Existují lidí, kteří pětačtyřicátého amerického prezidenta naprosto milují a existují lidé, kteří neustále vykřikují, že Trump je noční můra. A co je na tom nejzajímavější, ti lidé ani nemusí být z USA, aby v nich Donald vzbuzoval takové pocity. Commander in Chief je zkrátka postava, na které visí oči celého světa. Zvlášť, když o sobě dává vědět několikrát denně.

Třeba ve třetím roce své funkce Donald Trump vypouští v průměru patnáct Tweetů denně. A když ho sledujete, Twitter vás občas upozorňuje, že Donald něco tweetuje. Takže nastává často bizarní situace, kdy jste večer v baru, ale nemůžete se uvolnit, protože vám pořád píše prezident Spojených států. A píše často hoaxy, výmysly, konspirační teorie nebo prostě jen nesrozumitelné shluky hlásek. Třeba covfefe. A když je Trump ve formě a má třeba ještě tiskovku, umí se vyšplhat na skoro dvě stě padesát nepravdivých výroků za den. To je vůbec jeden z hlavních trademarků Trumpovy administrativy, mluvit hlavně ve formě, jak oni říkají, “alternativních faktů”.

A protože tradiční média je s tím otravují, Donald se svými lidmi věčně označují noviny, magazíny a televizní stanice, kterým ještě zbylo trochu příčetnosti jako “fake news”. A rádi zvou na tiskovky magazíny jako Breitbart nebo Info Wars, což je extrémně pravicový konspirační web, jehož moderátor Alex Jones rád mluví třeba o chemtrails, látkách, které mění normální žáby na homosexuální žáby a démonech z jiných dimenzí, kteří ovládají demokraty.

Veselá parta

Mimochodem, když říkáme Trumpova administrativa, myslíme lidi, kteří zrovna jsou v Donaldově kabinetu. Trump si totiž asi zachoval vzorce chování z reality show, ve které účinkoval před svou kandidaturou, kde jeho jediným úkolem bylo právě dávat lidem padáka, takže současná vláda je nechvalně proslulá nikdy nekončícími personálními změnami. A vlastně dobře pro ty vyhozené, protože lidé, kteří zůstávají po Trumpově boku se mohou prokecat až na svoje osobní dno. Zlatým příkladem budiž bývalý starosta New Yorku a národní hrdina, který se dokázal porvat s náledky útoku na dvojčata, Rudi Giuliani. O tom už bylo napsáno, že jenom Trump dokáže ze “Starosty 11. září” udělat “11. září mezi starosty”.

Pro samé vyhazování a plácání hovadin na internetu pak Trump nemá moc času na samotné prezidentování. Většinu informací údajně získává z televize, hlavně z Fox News a televizi sleduje běžně asi osm hodin denně. Stejně tak nemá rád moc čtení a radši si nechává věci odprezentovat ústně. Protože samozřejmě, že ano. Nejstrašidelnější zprávy z Bílého domu ale říkají, že pokud si chcete udržet prezidentovu pozornost, musíte často zmiňovat přímo jeho, jinak vám nebude vnímat. A co je nejděsivější, prezident Trump prý téměř bezvýhradně souhlasí s tím, kdo mluví jako poslední.

Tři roky na LSD

Za tři roky v Bílém domě stihl Trump v podstatě udělat všechno strašné, co by vás mohlo napadnout. Zvládl označit celý jeden kontinent za “zasranou díru světa” a nechal se u toho slyšet. Ostatně, nechal se slyšet už u toho, když vykládal, že můžeš bez dovolení drapnout ženu za rozkrok, takže v téhle oblasti nic nového. Rozpoutal obchodní válku s Čínou. Řekl o Macronově ženě, že je stará. Prozradil do telefonu pětiletému dítěti, že Santa neexistuje. Ze své slavné zdi ještě nepoložil ani cihlu, pravděpodobně rozpoutal v minulých dnech válku s Iránem, protože nemá koule, uhnul před tureckou armádou, zradil své kurdské spojence a nechal utéct na svobodu stovky bojovníků Islámského státu, dělal si za hromového smíchu svých voličů srandu z postižených lidí, odletěl na státní návštěvu do Evropy s hajzl papírem nalepeným na botě, vyhrožoval sestřelením památek UNESCO, zvládl způsobit stávku vládních organizací, přestože jeho republikáni kontrolují obě komory kongresu, a udělil milost asi deseti lidem, z čehož dva byli odsouzeni za rasově motivované zločiny a zbylí lidé byli byznysmani usvědčeni z podvodů. A všechno tohle je pravda a všechno tohle se stalo, včetně toho Santy. A tenhle člověk má k dispozici šest tisíc nukleárních hlavic.

A všechno samozřejmě vrcholilo vyšetřováním prezidenta a jeho společníků FBI a ministerstvem spravedlnosti. Pár lidí bylo zatčeno, ale Robertu Muellerovi se na Trumpa nepodařilo nikdy vytáhnout nic konkrétního. Sám Donald to označuje za hon na čarodějnice. K tomu se ale váže i druhé obvinění, které přerostlo v právě probíhající slyšení kolem prezidentova nuceného odstoupení.

Podle nejnovějších zjištění se zdá, že Trumpova administrativa přislíbila lékařskou pomoc Ukrajině, pokud Ukrajina vyhrabe nějakou špínu na Trumpova budoucího protikandidáta a bývalého Obamova viceprezidenta Joa Bidena. Právě kolem těchto zjištění je postavený Trumpův impeachment. A i když pravděpodobně neskončí Trumpovým odchodem z Bílého domu, protože jak už bylo řečeno, republikáni drží Kongres, může mu to uškodit při volbě do druhého volebního období.

Ať už jste fanoušky kontroverzního politika a nebo máte všech pět pohromadě, jisté je to, že jsme si s ním prožili skutečně vzrušující tři roky… ale už by to podle nás stačilo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články