fb pixel Trump přišel na to jak vyléčit koronavirus: pod ultrafialovým světlem dezinfekci píchnout přímo do žíly – G.cz
Vyhledávání

Trump přišel na to jak vyléčit koronavirus: pod ultrafialovým světlem dezinfekci píchnout přímo do žíly

Zdroj: White House (public domain)

Donald Trump na pravidelné čtvrteční tiskovce, kterou Bílý dům pořádá pro novináře a… zaměstnance Fox News, navrhl pro léčbu koronaviru, že by se mělo extrémní množství ultrafialového světla zavést do těla (přes kůži nebo jinak uvedl) a dodal, že když dezinfekce zabíjí virus nejrychleji, bylo by třeba vyzkoušet injekci dezinfekce přímo do těla.

Jan Studnička
Jan Studnička 24.4.2020, 09:26

Dobrá rada nad zlato

Médii po čtvrteční tiskové konferenci Bílého domu proletěl Trumpův výrok o tom, že by si lidé měli píchat dezinfekci do žíly. Byl to tak mocný výrok, že vedle něj úplně zanikl i plán na zavádění ultrafialového těla do útrob pacienta. No zkrátka papá Donald byl zase při síle. A když na konci tiskovky vládní expert Bill Bryan všechny ujistil, že skutečně neplánují laboratorní pokusy s dezinfekcí, Trump mu skočil do řeči s uraženým: “Třeba to funguje, třeba ne!”

Já vím, že světová pandemie smrtící chřipky není zrovna nejvhodnější čas na něco takového, ale na druhou stranu… nejste rádi, že se to stalo? Nejste rádi, že vědec musí ujišťovat na prezidentově tiskovce, že nehodlá na prezidentův návrh ve svých laboratořích píchat lidem dezinfekci do těla Mengele-style? Není super, že na tiskovce Bílého domu prezident jen tak z hlavy vystřelí návod na sebevraždu jako lék?

A není to poprvé, mimochodem, nedávno tvrdil, že virus vyléčí látka chloronin. Která se sice používá jako antimalarikum, ale taky se používá na čištění akvárií. A hádejte, kterou z těch dvou věcí začali Trumpovi voliči polykat ve velkém?

Válečný stav, válečný zločin

Trump neustále mluví o tom, že vede válku s virem. Tu nejhorší a nejnebezpečnější válku s tím nejhorším nepřítelem, který je neviditelný. To pořád opakuje, “neviditelný nepřítel”. Je určitě zvláštní, jak moc je téhle metafoře oddaný, když ztrácí tolik “vojáků”. A nikdo z nich za něj nechce bojovat.

Člověku by se skoro chtělo říct, že Trump v podstatě odevzdává Bílý dům svému nadcházejícímu protikandidátovi ve volbách, bývalému viceprezidentovi Bidenovi. Ale nesmíme zapomenout, že Američané mají dlouhou tradici semknout se v době krize kolem leadera. Stalo se to Bushovi a možná se to stane i Trumpovi. A někdo by se možná mohl domnívat, že to Trump dělá naschvál, dělá krizi těžší, aby mu to pomohlo ve volbách.

Ale to by byly jen sprosté konspirační teorie. Donald Trump není oranžová reinkarnace Niccola Machiavelliho. Je to idiot, chce se možmá říct. Protože jen idiot se plete pod nohy lidem, kteří by mohli pomoci. Navíc v zemi, kde mají přes padesát tisíc mrtvých a počet nakažených se blíží k milionu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články