fb pixel Trump dotahuje Bidena v nejdůležitějších státech, výsledek voleb leží ve hvězdách – G.cz
Vyhledávání

Trump dotahuje Bidena v nejdůležitějších státech, výsledek voleb leží ve hvězdách

Zdroj: YouTube.com - US Department of State

Podle posledního průzkumu, který si CNN nechávala dělat společností SSRS, to vypadá, že současný prezident Donadl Trump za Republikány dotahuje v šancích na vítězství ve volbách svého vyzyvatele a někdejšího viceprezidenta a demokratického kandidáta Joea Bidena.

Jan Studnička
Jan Studnička 17.8.2020, 10:20

Divoké léto

Ještě v červnu měl bývalý Obamův viceprezident Joe Biden extrémní náskok na svého protivníka, v některých důležitých oblastech šlo o dvouciferný rozdíl, od té doby ho současný prezident v číslech dohání. A to přesto, že se Biden více či méně řídil radou většiny analytiků ve stylu “Zůstaň sedět, nic nedělej a počkej, až si pod sebou Trump podřízne větev sám.” Dokonce i jeho potenciální viceprezidentka Kamala Harris byla přijata dobře.

Podle aktuálního průzkumu se hlavní názorový posun stal u mužů, kteří byli ještě v červnu rozděleni mezi Bidena a Trumpa pade na pade, dneska už šestapadesát procent z nich podporuje současného prezidenta a jen čtyřicet procent vyzyvatele. Pak je tam patrný posun také u skupiny ve věku pěti pětatřicet a šestačtyřiceti a u nezávislých, obě tyhle grupy se ještě v červnu nakláněly k Bidenovi, teď ovšem fandí pomerančovému muži.

Chtějí být slyšet

Joe Biden se navíc musí vyrovnat se smutným faktem toho, že není rozhodujícím faktorem těchto voleb. Neustále se omílá věta “referendum o Donaldu Trumpovi” a omílá se z nějakého důvodu. Pouze dvaatřicet procent voličů, kteří půjdou hodit svůj hlas kandidátovi Demokratické strany, to dělají proto, že jim Joe Biden přijde jako super volba pro prezidenta. Drtivá většina voličů přijde k urnám vyjádřit svůj postoj k Donaldu Trumpovi. Ať už pozitivní nebo negativní.

A vyjádřit ho chtějí vážně intenzivně. Průzkum od společnosti SSRS totiž taky ukazuje, že účast u voleb by měla být poměrně vysoká, obzvlášť vysoká vezmeme-li v úvahu potenciální zdravotní rizika spojené s volbami. A více než polovina dotazovaných projevila ohledně podzimních voleb “silný entuziasmus”.

Výsledek je tedy naprosto ve hvězdách, změny se pořád mohou dít a to klidně až během voleb. Trumpova tajná zbraň jsou totiž i neviditelní voliči, kteří nechtějí, aby se vědělo o tom, že Donalda podporují. To byl ve swing states velký faktor při minulých volbách, ale taky tu existuje možnost, že se během Trumpovy vlády všichni velice ochotně vyoutovali.

Na koho sázíte vy?

Podobné články

Doporučujeme

Další články