fb pixel Donald Trump chce svoji hlavu. V nadživotní velikosti a vytesanou do Mount Rushmore – G.cz
Vyhledávání

Donald Trump chce svoji hlavu. V nadživotní velikosti a vytesanou do Mount Rushmore

Zdroj: Pixabay - public domain

Koncem minulého týdne přišel deník The New York Times s božím odhalením. Prezident Donald Trump údajně cpe svoji oranžovou hlavu do slavné prezidentské kompozice na Mount Rushmore. New York Times to vytáhli ze zdroje blízkého místní guvernérce.

Jan Studnička
Jan Studnička 10.8.2020, 11:27

Můžu k vám do party?

To, že by se Donald Trump rád viděl zvěčněn na slavném monumentu jako je Mount Rushmore, asi nikoho nepřekvapuje. Je to člověk, který si pořídil oranžový obličej, obří zlaté vlasy a na mrakodrap, který vlastní, nechal dát své jméno ve zlatých kapitálkách. Samozřejmě, že by chtěl, aby jeho tlustá hlava zářila na Mount Rushmore. I méně sebestřední lidé by byli rádi na Mount Rushmore.

Jenže Trump je prezident a blb k tomu, takže se toto zbožné přání aktivně snaží změnit v realitu. Poprvé o tom básnil už v roce 2017 na setkání se svými voliči v Ohiu. O rok později zase tuhle hovadinu navrhoval guvernérce Jižní Dakoty Kristi Noem. Ta při rozhovoru řekla, že si ji Trump pozval do Oválné pracovny na pokec a při potřesu rukou mu údajně Noem měla říct: “Měl byste někdy navštívit Jižní Dakotu, pane prezidente, máme Mount Rushmore,” načež prezident vyjádřil přání dostat svůj obličej na skálu. Ona se smála. On ne. “Pochopila jsem, že to myslí vážně,” řekla Noem.

Zatím poslední prezidentův pokus o to být “rushmorizován” proběhl letos v létě, když Trump navštívil monument u příležitosti amerického Dne nezávislosti. Podle zdrojů deníku The New York Times přidrandil s malou replikou Mount Rushmore, do níž bylo přidáno několik dalších hlav… včetně té jeho. Kdo byli další navrhovaní nováčci do party, to se k velké lístosti všech neví.

Bílý dům od té doby údajně sem tam volá do Jižní Dakoty a ptá se, jak to teda vypadá s tou skálou.

Král kontroverze

Tahle snaha je naprosto čistý Trump. Je to totiž arogantní a pitomé ze všech možných úhlů. Majorita voličů nebude v pohodě s tím, že si současný prezident, který nemá žádné zásluhy na čemkoli, chce jen tak vyrýt svůj obličej mezi lidi jako je Lincoln nebo Roosevelt.

A na druhé straně tady máte letitou a stále se vyostřující kritiku od místních indiánských kmenů, které si mimochodem velice poprávu stěžují, že celá oblast jim byla darována vládou Spojených států a patřila jim… dokud se tam našlo zlato. Pak si bílí vzali hory zpátky, indiány vykopli z jejich vlastního území (znovu), a aby se zachovali jako jó kreténi, ještě navíc vyryli svoje bledé tváře do skály.

A teď tam možná přibude ještě jedna oranžová. Prostě living in America.

Podobné články

Doporučujeme

Další články