Trampoty Billa Gatese: Rozdává miliardy charitě, ale stejně je obviňován z čipování lidí – G.cz
Vyhledávání

Trampoty Billa Gatese: Rozdává miliardy charitě, ale stejně je obviňován z čipování lidí

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Málokterá osobnost vzbuzuje v posledních měsících takové emoce jako americký programátor a jeden ze spoluzakladatelů společnosti Microsoft Bill Gates. Ten již dlouhá léta patří s majetkem přes 100 miliard dolarů k nejbohatším lidem na světě a díky svým finančním možnostem se snaží dělat svět lepším místem. Na boj s chorobami pravidelně přispívá značnou část svého majetku, přesto je jeho jméno spojováno s nesmyslnými hoaxy, kterým bohužel valná část lidí věří.

Martin Miko
Martin Miko 28.10.2020, 08:55

Nejbohatší oběť hoaxů na světě

Když se řekne Bill Gates, všem by se měl automaticky vybavit jeden z nejbohatších mužů světa, který pohádkově zbohatl na operačním systému Windows a nyní se snaží své finanční prostředky rozdávat mezi potřebné tím způsobem, že přispívá na charitu a boj proti chorobám, které trápí například Afriku. Gates 28. října oslaví 65. narozeniny a podle svých slov má v plánu do konce života rozdat až 95 % svého pohádkového jmění, které činí přes 100 miliard dolarů. Podle jiných zdrojů prý Gates dokonce odkáže každému ze svých potomků 10 milionů dolarů a zbytek dá na charitu, což by znamenalo, že se zbaví 99,96 % všeho, co vlastní. To ho určitě šlechtí, nicméně odvrácená strana internetu si myslí něco jiného.

Postava Billa Gatese působí nejen na českého hoaxátory a konspirátory jako někdo, kdo chce ovládnout svět za pomocí důmyslných plánů. Jen si vzpomeňme například na rok 2002, kdy nám chodili řetězové maily, ve kterých stálo, že se Bill Gates chce podělit o své zisky za předpokladu, že přepošlete dál jeho řetězový mail. Nikdo samozřejmě nic neobdržel, protože se jednalo o nesmysl. O pár let později už se z pochybných zdrojů dočítáme, že Bill Gates by rád snížil populaci o 10 až 15 %, protože kráčí ve šlépějích Adolfa Hitlera. Nejbizarnější na tom všem je, že tyto nesmysly sdílel letos v létě i člen KSČM Miroslav Kavij. Článek z deníku Haló noviny dokonce převzaly i Parlamentní listy. Na webu Kscm.cz si dokonce můžete přečíst, že Bill Gates desítky let pracuje v rámci politiky globálního kapitalismu na plánu depopulace a diktatury s cílem získat nadřazenost v zemědělství, technologii a energetice. V minulosti „svými“ vakcínami dokázal například sterilizovat miliony žen v Africe či způsobit epidemii obrny, která v Indii ochrnula na 500 tisíc dětí. Tato slova skutečně napsal předseda plzeňského KV KSČM Miroslav Ravij. A to není vše. Dále tvrdí například, že Gates předpovídal pandemii už v roce 2018 a nyní se hlásí k brzkému dodání vakcín. „Otevírá se tak cesta k naplnění cílů elity Rockefellerů, Rothschildů a dalších, vedoucí ke snížení počtu lidí na planetě a získat tak lépe přístup k omezeným zdrojům, které velkoryse nabízí Matka Země,“ popisuje plzeňský komunista.

Takovýchto šílených teorií o nejpopulárnějším a pravděpodobně nejštědřejším miliardářovi na světě existuje mnohem víc. Na odvrácené straně internetu si například můžete přečíst, že se Bill Gates snaží očipovat celý svět a jako záminku k tomu má vytvoření nové vakcíny proti covid-19. Zní to neuvěřitelně, ale těmto nesmyslům věří i poradce Donalda Trumpa Roger Stone, který Gatese ovlivnil z plánovaného čipování lidí. Tomuhle hoaxu věří v USA více než čtvrtina obyvatel!

Jak zmiňují na webu Manipulátoři.cz, tak hoaxů okolo známého miliardáře je mnohem víc. V té další prý například Gates přiznal, že jeho vakcína zabije 700 tisíc lidí. Přitom ve skutečnosti mluvil pouze hypoteticky o možných vedlejších účincích všech vakcín, které budou vyrobeny na světě. V rámci toho polemizoval o čísle 700 tisíc. Podle další teorie je Gates dokonce tvůrce covidu-19 a tento koronavir se snaží rozšiřovat díky supertajnému uskupení Deep state, které si dává za cíl rozvrátit oficiální americké i světové instituce a infiltrovat se do nich. Hlavním tvůrcem této konspirace je vědkyně Judy Mikovitsková.

Gates je spojován s koronavirem i s čipováním lidí. O mikročipech, které prý počítačový magnát vyrábí už od roku 2014, se hovoří i v Česku a na Slovensku. Zatímco u nás tyto bludy šíří komunisté a muzikálové zpěvačky z 90. let, tak na Slovensku je to pro změnu krajně pravicový politik Marián Kotleba (LSNS). Ten dokonce tvrdil, že covid-19 neexistuje, tedy do doby než ho sám chytil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články