fb pixel Trampoty Billa Gatese: Rozdává miliardy charitě, ale stejně je obviňován z čipování lidí – G.cz
Vyhledávání

Trampoty Billa Gatese: Rozdává miliardy charitě, ale stejně je obviňován z čipování lidí

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Málokterá osobnost vzbuzuje v posledních měsících takové emoce jako americký programátor a jeden ze spoluzakladatelů společnosti Microsoft Bill Gates. Ten již dlouhá léta patří s majetkem přes 100 miliard dolarů k nejbohatším lidem na světě a díky svým finančním možnostem se snaží dělat svět lepším místem. Na boj s chorobami pravidelně přispívá značnou část svého majetku, přesto je jeho jméno spojováno s nesmyslnými hoaxy, kterým bohužel valná část lidí věří.

Martin Miko
Martin Miko 28.10.2020, 08:55

Nejbohatší oběť hoaxů na světě

Když se řekne Bill Gates, všem by se měl automaticky vybavit jeden z nejbohatších mužů světa, který pohádkově zbohatl na operačním systému Windows. Gates se nyní snaží své finanční prostředky rozdávat mezi potřebné tím způsobem, že přispívá na charitu a boj proti chorobám, jež trápí například Afriku. Gates 28. října oslaví 66. narozeniny a podle svých slov má v plánu do konce života rozdat až 95 % svého pohádkového jmění, které činí přes 100 miliard dolarů. Podle jiných zdrojů prý Gates dokonce odkáže každému ze svých potomků 10 milionů dolarů a zbytek dá na charitu, což by znamenalo, že se zbaví 99,96 % všeho, co vlastní. To ho určitě šlechtí, nicméně odvrácená strana internetu si myslí něco jiného.

Postava Billa Gatese působí nejen na české hoaxátory a konspirátory jako někdo, kdo chce ovládnout svět za pomocí důmyslných plánů. Jen si vzpomeňme například na rok 2002, kdy nám chodily řetězové maily, v nichž stálo, že se Bill Gates chce podělit o své zisky za předpokladu, že přepošlete dál jeho řetězový mail. Nikdo samozřejmě nic neobdržel, protože se jednalo o nesmysl. O pár let později už se z pochybných zdrojů dočítáme, že by Bill Gates rád snížil populaci o 10 až 15 %, protože kráčí ve šlépějích Adolfa Hitlera. Nejbizarnější na tom všem je, že tyto nesmysly sdílel letos v létě i člen KSČM Miroslav Kavij. Článek z deníku Haló noviny dokonce převzaly i Parlamentní listy. Na webu Kscm.cz si dokonce můžete přečíst, že Bill Gates desítky let pracuje v rámci politiky globálního kapitalismu na plánu depopulace a diktatury s cílem získat nadřazenost v zemědělství, technologii a energetice. V minulosti „svými“ vakcínami dokázal například sterilizovat miliony žen v Africe či způsobit epidemii obrny, která v Indii způsobila ochrnutí asi půlmilionu dětí. Tato slova skutečně napsal předseda plzeňského KV KSČM Miroslav Ravij. A to není vše. Dále tvrdí například, že Gates předpovídal pandemii už v roce 2018 a nyní se hlásí k brzkému dodání vakcín. „Otevírá se tak cesta k naplnění cílů elity Rockefellerů, Rothschildů a dalších, vedoucí ke snížení počtu lidí na planetě a získat tak lépe přístup k omezeným zdrojům, které velkoryse nabízí Matka Země,“ popisuje plzeňský komunista.

Takovýchto šílených teorií o nejpopulárnějším a pravděpodobně nejštědřejším miliardářovi na světě existuje mnohem víc. Na odvrácené straně internetu si například můžete přečíst, že se Bill Gates snaží očipovat celý svět a jako záminku k tomu má vytvoření nové vakcíny proti covidu-19. Zní to neuvěřitelně, ale těmto nesmyslům věří i poradce Donalda Trumpa Roger Stone, jenž Gatese ovlivnil z plánovaného čipování lidí. Tomuhle hoaxu věří v USA více než čtvrtina obyvatel!

Jak zmiňují na webu Manipulátoři.cz, tak hoaxů okolo známého miliardáře je mnohem víc. V tom dalším prý například Gates přiznal, že jeho vakcína zabije 700 tisíc lidí. Přitom ve skutečnosti mluvil pouze hypoteticky o možných vedlejších účincích všech vakcín, které budou vyrobeny na světě. V rámci toho polemizoval o čísle 700 tisíc. Podle další teorie je Gates dokonce tvůrce covidu-19 a tento koronavirus se snaží rozšiřovat díky supertajnému uskupení Deep state, které si dává za cíl rozvrátit oficiální americké i světové instituce a infiltrovat se do nich. Hlavním tvůrcem této konspirace je vědkyně Judy Mikovitsková.

Gates je spojován s koronavirem i s čipováním lidí. O mikročipech, které prý počítačový magnát vyrábí už od roku 2014, se hovoří i v Česku a na Slovensku. Zatímco u nás tyto bludy šíří komunisté a muzikálové zpěvačky z 90. let, tak na Slovensku je to pro změnu krajně pravicový politik Marián Kotleba (LSNS). Ten dokonce tvrdil, že covid-19 neexistuje. Tedy do doby, než ho sám chytil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články