fb pixel Napsal program, který ho umístil do třídy plné hezkých holek: 10 zajímavostí o Billu Gatesovi, zakladateli Microsoftu – G.cz
Vyhledávání

Napsal program, který ho umístil do třídy plné hezkých holek: 10 zajímavostí o Billu Gatesovi, zakladateli Microsoftu

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Před 44 lety se začala psát historie společnosti Microsoft, která o několik let později radikálně změnila celý svět a přivedla do každé domácnosti počítač. Microsoft založil spolu se svým kolegou Paulem Allenem mladý Bill Gates, o kterém jste (možná) nevěděli následujících 10 zajímavostí.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 4.4.2019, 14:43

Windows 95 a Weezer

Podobně jako jeho slavný rival v oboru Steve Jobs, je i Bill Gates velkým hudebním fanouškem. Když se ho novináři před lety ptali, kdo je jeho nejoblíbenějším interpretem, jmenoval americkou rockovou kapelu Weezer, známou hity jako je Say It Ain't So nebo třeba Buddy Holly - právě druhá jmenovaná píseň má s Microsoftem co dočinění.

Slavný videoklip k songu, režírovaný legendárním Spikem Lee ve stylu padesátých let, se totiž objevil na instalačním disku k přelomovým Windows 95. Pokud uživatel otevřel složku "fun stuff" (vtipné věci), objevil tehdy poměrně revoluční hudební video, které si mohl přehrát na svém domácím počítači. Traduje se, že to byl právě Gatesův nápad, jakožto fanouška Weezerů. V dnešní době už nás to moc nenadchne, ale v roce 1995 se jednalo o nadčasovou záležitost. Dneska se na klip můžete kouknout třeba na YouTube.

A tady si přečtěte, že NATO slaví 70. narozeniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články