6 znepokojivých filmů, které musíte vidět, ale stačí jednou – G.cz
Vyhledávání

6 znepokojivých filmů, které musíte vidět, ale stačí jednou

Temné postapokalyptické sci-fi Vlákna zobrazuje svět po velké jaderné válce.
Zdroj: Csfd.cz

Každý správný filmový fanda má vedle seznamu nejoblíbenějších filmů také list snímků, které jsou výborné, silné, užil si je, ale už je s díky nikdy nechce vidět znovu - prostě proto, že už by to podruhé nemusel psychicky zvládnout. Pokud se vyžíváte v mučení sebe sama, můžete zkusit pár takových počinů z našeho žebříčku.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.11.2017, 12:07

1. Strašáci

Film s mladým Dustinem Hoffmanem byl v 70. letech šokující zejména kvůli brutální znásilňovací scéně, kolem které se točí celý děj.

2. Mechanik

Jeden z filmů, kvůli kterým musel Christian Bale projít drastickou fyzickou proměnou a zhubnout až na kost. Snímek vám nedá spát - stejně, jako nespí hlavní hrdina.

3. Konkurs

Slavný snímek japonského režiséra Takaši Miikeho možná znáte pod anglickým názvem Audition. Typická asijská brutální bláznivina.

4. Man Bites Dog

Fiktivní dokument sleduje očima party "novinářů" každodenní práci sériového vraha. Pod vlivem jeho podmanivého vyprávění se filmaři stále více zapojují do aktivit maniaka.

5. Vlákna

V podstatě postapokalyptické sci-fi, které zobrazuje svět po velké jaderné válce. Aktuální a strhující, nicméně velmi děsivý snímek.

6. Hrob světlušek

Animovaný film byste v tomhle seznamu asi nečekali, Hrob světlušek si to ale velmi zaslouží. Příběh sourozenců, co se snaží přežít 2. světovou válku, je založen na skutečných událostech.

A tady 4 nezapomenutelné snímky Stanleyho Kubricka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články