fb pixel Ten je hodný! Tomio Okamura prodává halal potraviny. Svým byznysem tak nepřímo podporuje muslimské organizace po celém světě – G.cz
Vyhledávání

Ten je hodný! Tomio Okamura prodává halal potraviny. Svým byznysem tak nepřímo podporuje muslimské organizace po celém světě

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vzpomínáte si na doby, kdy Tomio Okamura vyzýval k boji proti potravinám, které jsou označené jako halal? No, tak se ukázalo, že předseda SPD je tak trochu prodává na svém e-shopu Japafoods.cz. Kšeft je prostě kšeft.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 24.7.2019, 10:07

Peníze nesmrdí

Tomiu Okamurovi ještě v roce 2015 halal příliš nevoněl. Stačí trochu zavzpomínat a vybaví se vám jeho článek, který upozorňoval na 100% halal občerstvení, které bylo otevřeno v Teplicích. Okamura popisuje porážku stylem halal jako zvrácený rituál, při kterém musí být zvíře podříznuto muslimem za recitace modlitby, a to záměrně bez předchozího omráčení, aby tu modlitbu slyšelo. „Zvíře umírá i několik minut a je při takovéto porážce při plném vědomí. Ačkoliv je tento způsob ke zvířeti velmi krutý a byl v mnoha státech zakázán, byla mu v ČR udělena v roce 2010 výjimka Ministerstvem zemědělství,“ popisuje Tomio a zároveň je přesvědčen o tom, že by měli být porážky halal v Česku zakázány.

Jenže kšeft je kšeft, a proto se firma Japa Foods s.r.o., které je Tomio Okamura jednatelem, rozhodla prodávat certifikované halal potraviny pro všechny muslimy. Vše navíc funguje online, takže se s muslimy Tomiovi lidé setkat ani nemusí. Zajímalo by nás, jestli by Tomio byl rád, kdyby se v muslimské komunitě v Praze rozšířily informace o tom, že v jakémsi Japa Foods ve Verdunské ulici se prodávají halal potraviny. Jak by Tomio zareagoval, kdyby mu tam začli chodit muslimové?

Celá věc má ještě jeden rozměr, jelikož výrobci halal potravin musí každoročně platit pověřeným muslimským organizacím poplatky za užití loga halal na výrobcích a oficiální certifikaci. Ano, takže Tomio nepřímo podporuje například i Muslimskou obec v České republice. „Tím, že Tomio Okamura tyto potraviny prodává, tak v podstatě pomáhá financovat muslimské organizace,“ popisuje trefně celou situaci facebooková stránka Diagńoza Tomio Okamura #2 a přikládá další zajímavé články, ve kterých by předseda SPD rád zakázal prodej halal potravin.

Přijde nám, že skoro všechno, co Tomio dělá a dělal, je v rozporu s tím, co vypráví na Facebooku svým voličům. Je k zamyšlení, že to stále zhruba 10 % svéprávných Čechů nevnímá a pravidelně sdílí každý stupidní blábol, co Tomio vypustí do virtuálna.

Být Tomiem není lehké, protože když se vůči něčemu naprosto běžnému vymezujete, a pak to sami po pár letech prodáváte, budete akorát všem pro smích. Na těchto případech Tomio většinou staví svou popularitu a zároveň tak boří všechny možnosti, že by si ho lidé s IQ nad 80 mohli někdy vážit.

A zde vás rozesměje fakt, že Andrej Babiš vyzval Rakousko k tomu, aby začlo rychleji stavět dálnice.

Podobné články

Doporučujeme

Další články