fb pixel Bez vědomí – G.cz
Vyhledávání

Bez vědomí

Bez vědomí (The Sleepers) je šestidílné špionážní drama, které bylo natočené v produkci HBO Europe.

Premiéra seriálu: 2019

Scénář: Ondřej Gabriel

Režie: Ivan Zachariáš

Herecké obsazení: Táňa Pauhofová, Hattie Morahan, David Nykl, Martin Myšička, Martin Hofmann, Lenka Vlasáková, Petr Lněnička, Jan Vlasák, Kristýna Maléřová-Podzimková, Terezie Vraspírová a další

Minisérie Bez vědomí zanese diváka do podzimních dní roku 1989. Hlavní hrdinka houslistka Marie (Táňa Pauhofová) a její politicky angažovaný manžel Viktor (Martin Myšička) se po dvanácti letech v exilu v Londýně vracejí do Československa. Přijíždějí do předrevolučního zmatku. Komunisté, kteří jsou stále u moci, jim za disidentskou minulost mohou ještě pořádně zatopit…

Špionážní seriál je televizním scenáristickým debutem Ondřeje Gabriela. Režisér Ivan Zachariáš je už známější, získal si mezinárodní uznání například svým předchozím dílem Pustina.

Jako odborný poradce se na seriálu podílel spolupracovník CIA H. K. Melton, což je světově uznávaný expert na špionážní techniku. Poradcem byl také Daniel Povolný, znalec československé tajné služby.

První dva díly šestidílné minisérie představí Ivan Zachariáš v exkluzivní předpremiéře na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.